Skocz do zawartości

Ciekawy artykuł o Tesli


Pe.te

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/elon-musk-rozpoczal-wojne-cenowa-jak-dotychczas-z-mizernym-skutkiem/mx5lehq

Swoją drogą wczoraj czytałem kolejny test, w którym okazuje się że “legendarny” autopilot Tesli… przegrywa z najnowszymi rozwiązaniami konkurencji, w tym przede wszystkim z najnowszymi systemami BMW 🙂

Myślę, że sytuacja na rynku może się też mocno zmienić po wprowadzeniu nowego napędu BMW w architekturze 800V czyli eDrive6 na przełomie 2024/2025

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po historii, że jesteś fanem BMW. Ja byłem zakochany w E60, mieliśmy przez 10 lat jedną w firmie, ale teraz chyba bliżej mi do Audi, ale na końcu i tak wybieram dla mnie najlepsze auto w swojej klasie vide IX. Nie zgadzam się z bezkrytycznym podejściem Adama do Tesli - to świetne elektryki, ale przeciętne samochody. Ale zgadzam się, że BMW zaspało po I3.

Edytowane przez hitch5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spotkałem się z opinią, że to nie tyle było “zaspanie” ile świadoma decyzja o wstrzymaniu inwestycji w elektryfikację, jako że wg analiz BMW - rynek wtedy nie był jeszcze na to gotowy.

Pamietajmy, że i3 debiutowało kilka lat przed aferą dieselgate, kiedy świat kochał silniki spalinowe, zwłaszcza diesle, a Tesle (przynajmniej w Europie) traktowało się wciąż jako ciekawostkę…

Może to i prawda - natomiast faktem jest, że później zdecydowanie zbyt długo wstrzymywali się z “odmrożeniem” koncepcji elektryfikacji i teraz gonią rynek, który w międzyczasie mocno przyspieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.