Skocz do zawartości

BMW 740d


m_benz

Rekomendowane odpowiedzi

jesli to prawdziwy przebieg to 190tys spoko ..trzeba by ogladnac na zywo..wtedy mozna cos powiedziec ..a ze zdjec jest nawet bardzo interesujacy..jak to musi chodzic..2xturbo.. :mrgreen:

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wlasnie toczymy w domu dyskusje czy 740i czy 740d i czy szukac tutaj w kraju czy jechac za granice w poszukiwaniach

z tego co wiem to srednie spalanie 4,0 d jest okolo 12 litrow przy normalnej jezdzie

4,0 i pewnie bedzie srednie okolo 15-17

czy kupywac teraz auto do swiat czy wstrzymac sie do noewgo roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 730d ..po miescie 11-12l..katalogowo 740d po miescie pali 14,7 trasa 7,0 srednio 9.8..a 4.4i 18,6 trasa 9,4 srednio 12,8....co by nie bylo diesel tanszy ale uwaga :!: masz tam 2xturbo i pompe wiec uwazaj bo zaoszczedzisz na jak kupisz diesla ale jak poleci pompa ,wtryski,2 turbiny...to wtedy benzyna okaze sie tansza...przeraza mnie tylko te spalanie 4.4i..jak jest 18,6..zeby nie wyszla 21..a swoja droga w takim razie ile wyniesie 740d?? ja juz zglupialem..i juz nie wiem co lepsze na forum bylo duzo dyskusji i klutni..wlasnie o to czy diesel vs benzyna..twoj wybor!!! z drugiej str 40diesel malo nie pali a ropa w cenie pb..namysl sie..a i jak brac to ja bym zaryzykowal do niemiec..tu jest inaczej chociaz auta czasami drozsze ale naprawde jesli wydasz wiecej nie pozalujesz a jak kupisz auto za okazyjna cene to mozesz wiecej stracic niz kupilbys za wiecej kasy..pamietaj dobre kosztuje!!!

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek napisz coś więcej o tej swojej 750 - o ile nadal jest do wzięcia. Może skuszę się ja, może ktoś inny... Miałem brać diesla, ale po tym co tu się naczytałem i po obecnych cenach ropy już mi przeszło - pozostanę przy benzynie. Pozostawię sobie swoje mondeo do jazdy "na codzień", a na rodzinne wycieczki i wyjazdy w weekendy coś by się do garażu postawiło.

Przy okazji - są artyści którzy nawet 7'kę umieją "upiększyć" http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1761218 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spala mi srednio jak sie włucze po okolicy 13,5 -14,3 jak wyjade w trase np do austri czy do nieniec to spalanie spada do 12 a nawet mniej

jakiś miesiac temu byłem w dortmundzie po busa wracając spowrotem zeszła mi do 10,5 ale 130km/h nie przekraczałem tak wiec spalanie jest do przyjęcia jezeli chodzi o mnie

wyposażenie oczywiście pełne model 99r jak ktoś ją pierwy raz zobaczy to sika w majty ( odnosze takie wrażenie) fura jest przednia, nie zniszczona ma wszystko,moze inaczej niewiem czego nie ma, wersja long tylne szyby ciemne org, z roletami bocznymi roleta tył el, siedz el przód tył, grzane przód tył pompowane przód tył, klimatronik przód tył, telefon przód tył, lift przód tył, el kierownica el klapa bagażnika, szklany szyberdach, xenon, navi, tv, webasto, ABS,DSC, EDC+S, PDC,ESP, nivo i niewiem co jeszcze ale coś napewno, 170 najechane cena 4 dychy

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy wiemy diesle mają niestety duże przebiegi. Ja bym powiedział że średnio benzyna + 40%. Jeżeli trafisz naprawdę dobrą i serwisowaną 740d to będzie idealnie... ale traf taką. Jestem teraz w miarę na bieżąco w samochodach sprowadzanych. Takie o 1 - 2 klasy niższe od BMW mają średnio (diesle) ok. 40-45 tyś rocznego przebiegu. BMW będzie miało dużo więcej.

Jeżeli nie będziesz miał farta i diesel się posypie to eksploatacja wyjdzie dużo więcej niż benzyny.

Aha... nie wierz w opowieści, że koszty utrzymania V8 i V12 są porównywalne. Nie są. Inna sprawa to wyposażenie - V12 średnio będzie miało to co V8 "na wypasie".

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 740d = profanacja

Dzwiek klekota w E38 wywoluje ironiczne usmieszki u kazdego przechodnia

a u mnie wywoluje wprost napad chronicznego smiechu przeradzajacego sie momentami w niekontrolowany atak przejawiajacy sie kulaniem po ziemi

 

Jedynym samochodem, do którego idealnie pasuje silnik diesla jest SCANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelikan od dzisiaj masz nowa ksywke "Wazelina" :twisted2:

czy ty wogole slyszales jak chodzi 740d? nie sadze ..ciagle mylisz pojecia ...z twoich postow wynika ,ze znasz sie tylko na peugotach,renault,oplach..a dzisiaj okazuje sie ,ze na scaniach..brawo..ja zapomnialem ..ursusach tez..

jak dla mnie 740d to spoko auto!!! ale podchodzac powaznie to jesli mial bym wybor to wzial 740i bo koszta paliwa te same a bezawaryjnosc lepsza w benzynie..i dlatego gora jest 730d..malo pali wogole najbardziej oplacalny..!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 740d = profanacja

Dzwiek klekota w E38 wywoluje ironiczne usmieszki u kazdego przechodnia

a u mnie wywoluje wprost napad chronicznego smiechu przeradzajacego sie momentami w niekontrolowany atak przejawiajacy sie kulaniem po ziemi

 

Jedynym samochodem, do którego idealnie pasuje silnik diesla jest SCANIA

 

Proponuje iść do lekarza , może jest to uleczalne :worried: :wink:

 

A co do 740d to nawet brałem pod uwagę kupno takiego, tylko nie nalazłem auta w interesującym mnie stanie ...

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą pogardą dla diesli. Niedługo przestanie się w ogóle opłacać produkowac benzynowe silniki. Po pierwsze strasznie trują, po drugie zużywają za dużo paliwa, po trzecie są mało elastyczne.

Diesel to przyszłość czy nam sie to nie podoba czy nie, i Audi udowodniło to w Le Mans. Zresztą już dawno temu Opel i Peugeot zbudowali wyscigówki zużywajace smieszne ilosci paliwa. Oczywiście jestem zwolennikiem benzyniaków z natury (uprawiam sport samochodowy) i jeszcze długo bedą one w użyciu w rajdach, wyscigach i innych dyscyplinach. jednak sam osobiscie rozgladam sie za 330d. Z prostego wzgledu. Zuzycie paliwa w stosunku do 3.0 benz duzo mniejsze a wrazenia z jazdy podobne.

Mój przyjaciel, a zarazem kierowca rajdowy całe życie miał Lancera Evo VI. Przy szybkiej jezdzie na autostradzie można było wypalić cały bak w 30 min. Hehe. Od 2 lat jezdzi A3-kami. Ma już druga 2.0 TDI, tym razem 170 KM i quatro. Wóz pali 6-7 litrów na autostradzie przy 200 Km/h, jedzie maks 240, przyspiesza od 0 - 100 w ok 7 sek i startuje z miejsca jak katapulta. Mało jaki wóz moze mu dorównać w elastyczności. 6 biegów do przodu.

Ja mam Citroena C2 VTR 1.6 16v. W miescie pali 12 l /100, latem min 10, na trasie nie da rady zejsc ponizej 8 a przy 170 na autostradzie pali ok 11l.

Oczywiście gdybym miał nieograniczony budzet, miałbym M3 CSL, ale do szybkich podróży po Polsce kupiłbym 330Cd. Nie mam zamiaru wypalać własnej kasy przez wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że Audi skonstruowało właśnie V12 TDI 6.0 i ponad 500 koni POTĘGA!! :modlitwa:
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.