Skocz do zawartości

Realne różnice osiągów xDrive50 vis M60


Pe.te

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

To kolejny test, z którym się spotykam, gdzie xDrive50 realnie do 100km/h jest bliżej 4.4s niż katalogowemu 4.6s, zaś M60 raczej nie schodzi poniżej katalogowego 3.8s - oczywiście w praktyce nie ma to żadnego znaczenia 🙂

Natomiast ciekawe jest porównanie innych czasów pomiędzy obiema wersjami. O ile do 100km/h różnice są niewielkie, o tyle powyżej 100km/h wersja M60 zaczyna bezpardonowo pokazywać swoją potęgę - tym bardziej im bliżej 200km/h (dla mnie to akurat bez znaczenia bo wyrosłem już z kozackiej jazdy z takim prędkościami, a na niemieckich autostradach bywam rzadko), w każdym razie M60 to naprawdę bardzo mocne auto.

I tak:

0-100 km/h: xDrive50 4.41s - vis M60 3.81s

0-400m: xDrive50 12.5s - vis M60 11.93s

Tutaj różnice niewielkie, ale powyżej 100km M60 zaczyna pokazywać moc:

0-200 km/h: xDrive50 28.97s - vis M60 14.04s (dwa razy krócej!)

100-200 km/h: xDrive50 24.41s - vis M60 10.22s (to grubo ponad dwa razy krócej, niesamowita elastyczność M60)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest też polska wersja porównania osiągów 50 z M60.

Swoją drogą jest to chyba jedyny test gdzie próbowano wykazać iż zużycie energii M60 jest praktycznie na poziomie zużycia xDrive50. We wszystkich innych testach, które widziałem, M60 jednak zużywała (niestety) sporo więcej…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.