Skocz do zawartości

X3 F25 35d brak otwierania auta z kluczyka i modułu komfortu czyli ciągnięcia za klamkę, po czym funkcjonalność wraca


Master_of_Velo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Jak w tytule, pojawił mi się problem taki że nie mogłem otworzyć samochodu pilotem/kluczykiem czy przez pociągniecie klamki. Musiałem wyciągnąc grot, przekręcic zamek w drzwiach, przyłozyc kluczyk do kolumny  i po   komunikacie że kluczyk odczytany  mogłem zapalić. 

I tak kilka razy po czym działanie przywróciło się i pilot działa normalnie i moduł zamykania/otwierania przez pociagniecie / przyłożenie palca też.

Pilot dzień wcześniej i od wymiany baterii (dwa tygodnie) nie generowal komunikatu "słaba bateria w pilocie" (przed wymianą baterii generował)

Bateria w pilocie jest nowa jak wspomniałem, kluczyk nie  był zamoczony itp.  (teraz jak ponownie działa wszystko jest jakby w idealnym porządku) 

Czy może to być problem że jest słaby juz akumulator (aku mam od nowości czyli 10 lat jednak działa ok, start stop itp żadnych objawów wszystko wydaje się być z nim dobrze,   po za  incydentem z pilotem

 

Gdzie szukać przyczyny że zaczyna wariować  czy może własnie aku, czy moduł komfortu, czy jednak coś z pilotem? 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie też kolega  też mi podpowiedział mi że Duracellki  a taką tylko mogłem szybko kupić i założyć  właśnie często zawodzą  (w sprzęcie rowerowym pulsometry itp) ze względu na powlokę jaką są pokryte, a akumulator do sprawdzenia i pewnie wymiany bo oryginał jeszcze jest a auto z 2011 roku

 

Pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmien baterię na inną, nową, najlepiej nie Duracell (ani jakąś super tanią chińską). Ponadto jak masz aku jeszcze z fabryki a auto jest z 2011 to już dawno powinieneś go wymienić.  

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobnież bmw stosuje bateryjki varty - według pracownika. Tylko szukając na ale drogo nie bierzcie od pierwszego lepszego najtańszej opcji, bo to jakieś leżaki lub podróbki, lepiej wziąć od kogoś co ma dobre opinie. 

A jak chcecie być w 100% pewni to BMW w każdym salonie sprzedaje nowe baterie, tylko cena też odpowiednia. 

Porównaj OC i uzyskaj lepszą cenę niż u agenta:

https://mubi.pl/id-WQVGMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.