Skocz do zawartości

Podgrzewane fotele w f31 usterka


Raf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mimo ze jestem nowy na forum, autami Bmw jeżdżę od ponad 10 lat. Mam problem z podgrzewaniem foteli w moim f31. Prawy fotel załącza się na kilka sekund. Lewy w ogóle nie reaguje. Pierwsze podejrzenie padło na maduły pod fotelami. Zamieniłem je w fotelach miejscami i taka sama sytuacja. Kolejne podejrzenie padło na uszkodzone maty. Zakupiłem kompletne maty do lewego i prawego fotela. Po podłączeniu sytuacja bez zmian. Ręce opadają. Pojechałem do człowieka który koduje bmw. Po podłączeniu kompa wyszło brak połączenia z modułem pod fotelem kierowcy. Wpadł na pomysł żeby odłączyć ten moduł. O dziwo zaczął grzac fotel pasażera bez wyłączania się. Czyli obstawiliśmy uszkodzony moduł fotela kierowcy. Po przełożeniu modułu pasażera do fotela kierowcy, fotel zaczął grzać ale odziwo włączył sie przyciskiem od pasażera. Przycisk kierowcy nie uruchomił grzania. Pan stwierdził ze trzeba wymienić moduł fotela kierowcy i wszystko wróci do normy. Kupilem moduł. Podłączyłem dzisiaj  i klapa. Taka sama sytuacja jak na początku opisu. Pasażer grzeje przez chwile a fotel kierowcy w ogóle . Po odłączeniu którego kolwiek modułu w fotelu, drugi fotel grzeje ale zawsze włącza się przyciskiem od podgrzewania pasażera. Wydałem juz kupe kasy i jestem w punkcie wyjścia. Moze ktos pomoże😢? Jestem z Lublina. 

Edytowane przez Raf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Problem występuje od kiedy kupiłeś to auto? Robiłeś jakieś eksperymenty z żarówką albo podawaniem masy? Wygląda na to, że z jednego przycisku idzie sygnał do obu foteli. Obstawiałbym uszkodzony moduł FEM.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem zasilanie z modułu fem do modułu pod fotelem jest. Przedzwoniłem kabel sygnałowy i jest ok. Też podejrzewam moduł fem ale zamówiłem narazie panel klimatyzacji na podmiankę. Podejrzewam ze może przycisk szwankuje od podgrzewania fotela kierowcy. Ide po najtańszej lini oporu. Jak nie panel to chyba zostaje moduł fem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś fotele od anglika ? Grzanie na odwrót to typowy przypadek modułów od angielskich samochodów. A jak coś się zwarło podczas operacji, to już nie uruchomisz tego grzania pod fotelem bez kogoś, kto się zna, nawet gdy moduł będzie sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.