Skocz do zawartości

[F31 N47 318d 8hp] szarpanie - drgania - kangurkowanie przy delikatnym przyspieszaniu


Aver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, moje auto to f31 318d N47 z napędem tylko na tył. Auto w automacie, przebieg 350kkm.

Sporo czytałem tematów podobnych lecz narazie bez poprawy, mianowicie.

 

Mój problem polega na tym, że podczas delikatnego przyspieszania w okolicach 1200-1900 obrotów auto delikatnie szarpie, kangurkuje. 

Delikatne poszarpywanie występuje również podczas stałej prędkości na tempomacie (jeśli obroty są takie jak podane wyżej) - objawia się to tak: drganie 2sekundy, 3 sekundy spokoju, drganie 2 sekundy, 3 sekundy spokoju i tak w kółko...

 

 

Nie ma tego na wolnych obrotach, ani podczas hamowania silnikiem.

Nie ma tego podczas dynamicznego przyspieszania

Nie ma tego, gdy przełączę skrzynie biegów na tryb manualny i np. przy prędkości 70-80km/h na 8biegu wcisnę gaz w podłogę i silnik ma duże obciążenie.

Występuje to tylko przy delikatnym dodaniu gazu.

Zmieniony egr na oem, czujnik ciśnienia paliwa na listwie CR, regulator ciśnienia paliwa w pompie wtryskowej (brak opiłków w środku), filtr paliwa.

Ciśnienie paliwa zadane przy pełnym obciążeniu = 1600 - w realu pompa kręci do 1560

Ciśnienie paliwa zadane vs realna wartość w czasie szarpania = 1:1

Przepływ masy powietrza zadane vs realna wartość = 1:1

Olej w skrzyni zmieniany 40kkm temu

Korekcja wtrysków -0.3 +0.3

Odpięcie wtyczki egr nic nie zmienia

Brak błędów w ista

 

 

Edytowane przez Aver
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję Pirek za poradę. Tak już własnie tez zrobiłem - wymieniłem Egr, zrobiłem adaptację - bez zmian.

 

Mateusz w twoim przypadku Xdrive tez moze miec znaczenie. Ja mam naped tylko na tył.

 

Obecnie typuje system lockUP w konwerterze skrzyni 8hp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.