Skocz do zawartości

Opony zimowe IX1 eDrive20


michalgti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czekam aktualnie na IX1 eDrive20 z planowanym odbiorem na grudzień 2023 r. Auto zapewne dotrze do dealera na letnich oponach (koła 20 cali). Zastanawiam się jakie opony zimowe wybrać do elektryka. Czy iść  w rozmiar 20 cali i przekładać same opony czy wybrać kompletne 18 ale mniej urodziwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bym nie patrzył az tak na wygląd w przypadku zimowych a bardziej na komfort jazdy trzeba wziąść pod uwagę zimowe koleiny zmrożony śnieg,lód postawiłbym jak już na 18 i tez sa ładne wzory felg.Osobiscie wybrałem 17 cali na zimowe do x1 23d pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykladzie serii 1 doradze, ze lepiej zainwestowac w zestaw z drugimi felgami. 

Zmiana kol na zime to 15 minut wtedy i znikomy koszt. Zmniejszone ryzyko uszkodzenia felgi i opon przy przekladaniu. Chyba nawet latwiejsze przechowywanie, a wyzszy koszt zakupu zwroci sie przy sprzedazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 29.09.2023 o 08:52, michalgti napisał(a):

Witam. Czekam aktualnie na IX1 eDrive20 z planowanym odbiorem na grudzień 2023 r. Auto zapewne dotrze do dealera na letnich oponach (koła 20 cali). Zastanawiam się jakie opony zimowe wybrać do elektryka. Czy iść  w rozmiar 20 cali i przekładać same opony czy wybrać kompletne 18 ale mniej urodziwe. 

x1 to jedyne wygodne auto jakie mam dziury nie dziury i leci się mięciutko , nie wyobrażam sobie w takim małym Savie/ suviku jak zwał tak zwał 20" 

w m3comp jest oki ale ine w x1 i znowu na każdy krawężnik musiałbym uważać 😉

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 19 na lato 17 na zime i myślę że jest idealnie juz same 19 letnie sa dosyć twarde zawieszenie adaptacyjne m

Ja mam w x1 akurat oryginalne zimówki ale w f30 mialem nie orginalne i tez byly ok wazne zeby rozstawy i wszystkie wymiary felgi byly identyczne co orginal i nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, dawido922 napisał(a):

Ja mam 19 na lato 17 na zime i myślę że jest idealnie juz same 19 letnie sa dosyć twarde zawieszenie adaptacyjne m

Ja mam w x1 akurat oryginalne zimówki ale w f30 mialem nie orginalne i tez byly ok wazne zeby rozstawy i wszystkie wymiary felgi byly identyczne co orginal i nie będzie problemu

17" w x1 to już balon 😜 ja świadomie wziąłem 18" lato i zima żeby było wygodnie ale już auto trochę pływa , a przy 17" w zimę to już lekki strach bym miał 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
51 minut temu, kosa4444 napisał(a):

19 to już za dużo?

 

zależy jak chcesz żeby ładnie wyglądało to i 20" cali jest , jakby brał x1m35i to miałbym 20" ale najmocniejsze było 23i i świadomie mając inne auta niskie i twarde wziąłem 18" żeby nie musieć zwracać uwagi na krawężniki , jakby to było moje jedyne to wziąłbym pewnie 19" 🙂 zależy od twoich potrzeb i oczekiwań 🙂

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wehyr napisał(a):

17" w x1 to już balon 😜 ja świadomie wziąłem 18" lato i zima żeby było wygodnie ale już auto trochę pływa , a przy 17" w zimę to już lekki strach bym miał 

Czy ja wiem czy balon miałem w f30 17tki na zime i nie narzekałem samochód dobrze się prowadził.Ja zdecydowanie stawiam na komfort w zimie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10 godzin temu, dawido922 napisał(a):

Czy ja wiem czy balon miałem w f30 17tki na zime i nie narzekałem samochód dobrze się prowadził.Ja zdecydowanie stawiam na komfort w zimie 

w f30 kiedyś też miałem zima 17" i było oki ale tutaj wyższy środek ciężkości i auto nie będzie za bardzo stabilne 🙂 ale to Tobie ma przecież pasować 🙂 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.