Skocz do zawartości

[E63lci] 650i płynie z USA - kilka pytań


nokio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po paru latach nieobecności :)

Mam pytania dotyczące e63 650i lci, płynie do mnie przyjemna sztuka ze stanów, był to zakup spontaniczny podyktowany marzeniami z dzieciństwa więc mam kilka pytań, bo nie udało mi się zrobić dobrego reaserchu, internet jest pełen śmieci, teraz znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie to godziny filtrowania różnych sponsorowanych treści.

Zatem, pacjent to e63 650i 2008r. wersja na kanadę. CV92067 końcówka VIN

Z VINu wychodzi, że oprócz dość dobrego wyposażenia posiada lub posiadał też nightvision oraz tempomat z radarem, auto jest lekko puknięte w przód i brakuje zderzaka, nie wiem niestety czy ktoś te kamery wrzucił do bagażnika czy przepadły.

W każdym razie to o co chciałbym zapytać jest poniżej:

1. Jakie elementy w zderzaku mogą się różnic z powodu dwóch kamer? Czy kupić klasyczny, standardowy zderzak LCI, a potem kratki będą inne?
2. Czy lampy P/T LCI wymagają zmiany na EU? Informacje się sprzeczne, część ludzi pisze, ze powinny być asymetryczne, a tył powinien mieć pomarańczowe kierunki, jest to możliwe?
3. Zderzak z tyłu jest na wąską blachę, czy muszę go wymienic na szeroką czy przy rejestracji zamawiam blachy "USA" ?
4. Czy ktoś wie czy w pakiecie shadowline felgi powinnyć być czarne? Chciałbym zachować auto w 100% wg VIN. Ktoś mi kiedys wspomniał, że jest w necie dekoder VIN, który generuję wizualizację samochodu aby zobaczyć jak wyglądał fabrycznie, czy ktoś o tym słyszał? :)
5. Czy oprócz radia i lamp muszę wziąć coś pod uwagę aby przygotować auta do rejestracji w PL?

Z góry ogromne dzięki za pomoc!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ad.1 Zderzak standardowy przedni pod PDC. Tylko kratki się różnią w zależności od zamontowanych kamer. 

Obudowa przednia BMW 6' E63 LCI 650i Coupé USA - Lista części (bmwstore.pl) 

ad.2 Tylne kierunkowskazy nie mogą świecić na czerwono 😉

ad.3 Wydział komunikacji wydaje wąskie tablice dla aut z USA.

ad.4 Nie, felgi w tych rocznikach nie powinny być czarne.

Kolor tapicerki skórzanej jest źle wygenerowany!

a.jpg

b.jpg

Edytowane przez Borsuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Bardzo Ci dziękuję, zaoszczędziłeś mi sporo czasu 🙂

Nie ukrywam, że się cieszę, nie bardzo podoba mi się czarny grill oraz czarne felgi więc zrobię dokładnie jak w ori.

Czy byłaby jeszcze szansa na pomoc odnośnie przednich lamp oraz Ad5 ? 

udanego dnia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś e64 usa i było normalne jak europejskie. Lampy przednie moim zdaniem  są uniwersalne, jest tam możliwość przestawiania wihajstrem wewnatrz reflektora. Kierunki i lampy tylne były normalne europejskie z pomarańczowymi kierunkami i innych nie było. Zderzaki uniwersalne. Kratka do night wision (które nadaje sie do śmieci) musi być z dziurą lub bez. W zderzaku tylnym jest wkładka, którą mozesz wyrzucic i masz normalną wnękę na europejską tablicę. Nie zakładaj wąskiej tablicy, plizz. To wiocha. Z radiem nie pamiętam jak było. Generalnie wersja usa i europa były identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poszukaj na YT materiał jednego z prowadzących automaniaka.

Właśnie sprowadził m.in. 650i ze stanów i są bodajże 3 odcinki o tym aucie.

 

Edytowane przez pikopiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, widziałem Bąka 🙂 Wielkie dzięki za pomoc panowie, żadnej wiochy nie będzie, robię wg oryginału. Wrzucę parę zdjęć z akcji renowacji jak już przyjedzie do Gliwic i zajmę się naprawą. Pozdrowienia i udanego tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.