Skocz do zawartości

535 F10 Zanikający sygnał kamery lusterka TRSVC.


krzysiekpirat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zanikającym sygnałem kamery prawego lusterka TRSVC.
Czasem jest kilka tygodni spokój, czasem miga jak na filmie w linku: link do filmu YT, a czasem kilka dni/tygodni nie ma w ogóle sygnału i cały czas świeci na niebiesko.
W ubiegłym roku przez kilka dni pojawiał mi się nawet komunikat na zegarach z ostrzeżeniem: Awaria systemu kamer.
Co zostało zrobione:

Kilka miesięcy temu wymieniłem kamerę w tym lusterku na używaną, na mojej wtyczce było widać zielony nalot, wiec wymieniłem i przewód w lusterku od kamery na całkowicie nowy.
Kilka razy też juz psikałem contact sprayem, rozebrałem moduł TRSCV żeby zobaczyć czy nie ma na nim śladów wilgoci albo jakiegoś przepalenia, ale moduł czysty.

Miałem przytkane odpływy szyberdachu, dopiero kilka dni temu je udrożniłem i nie wiem co dalej robić, czy ktoś miał podobną sytuację, albo wie jak to dalej diagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No w sumie robisz wszystko prawidlowo. Sprawdzic trzeba wszystkie polaczenia, wtyczki, gniazda, kabel. Poruszac nimi, obejrzec piny itd. Jak ruszajc wtyczkami nie zanika Ci obraz, to sprawa jest dziwna. Powinienes to diagnozowac wtedy gdy Ci kompletnie siadzie obraz. Na dzialajacym problemie ciezko cos okdryc. Skoro problemem nie jest sama kamera, to musi gdzies cos niestykac. Jakies bledy Ci wchodza z tej kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mmw napisał(a):

No w sumie robisz wszystko prawidlowo. Sprawdzic trzeba wszystkie polaczenia, wtyczki, gniazda, kabel. Poruszac nimi, obejrzec piny itd. Jak ruszajc wtyczkami nie zanika Ci obraz, to sprawa jest dziwna. Powinienes to diagnozowac wtedy gdy Ci kompletnie siadzie obraz. Na dzialajacym problemie ciezko cos okdryc. Skoro problemem nie jest sama kamera, to musi gdzies cos niestykac. Jakies bledy Ci wchodza z tej kamery?

żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to tez bardzo dziwne, skoro potrafi Ci nie dzialac wiele dni. Tak wyglada jakby kamera dostawala zasilanie, komunikacja po LIN byla ok, tylko sam sygnal video siadal. Rozumiem, ze podlaczales te druga kamere i sprawdzales polaczenia, w momencie gdy w ogole nie miales obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mmw napisał(a):

No to tez bardzo dziwne, skoro potrafi Ci nie dzialac wiele dni. Tak wyglada jakby kamera dostawala zasilanie, komunikacja po LIN byla ok, tylko sam sygnal video siadal. Rozumiem, ze podlaczales te druga kamere i sprawdzales polaczenia, w momencie gdy w ogole nie miales obrazu?

Akurat wtedy działało 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to poczekaj az przestanie i dopiero podmien kamere. Inaczej to nie zdiagnozujesz tego. W mojej opinii najbardziej podejrzana jest wlasnie kamera, skoro sprawdziles wszystkie wtyczki, styki itd. A nie zauwazyles zwiazku miedzy problemem a temperatura lub wilgotnoscia otoczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.