Skocz do zawartości

Załączający się wentylator chłodnicy po zakończeniu jazdy


dawido922

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok także nie jestem sam😀tak diesel 23d i właśnie tak jak piszesz wygląda ze to proces wypalania dpf. W tych nowych dieselach teraz krótkie są te interwały między wypaleniami.Ciekawi mnie jak to jest z tymi przerwanymi procesami wypalenia bo tak naprawdę ciężko jest stwierdzić w tej nowej x1 kiedy się ten proces odbywa, jedynie po tym jak zgasi sie samochód i wentylator pracuje po zgaszeniu jeszcze kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 5.09.2023 o 11:51, dawido922 napisał(a):

Zdarza mi się raz na jakiś czas że załącza mi się wentylator chłodnicy po zakończeniu jazdy  i jest aktywny przez jakieś 7 min też tak macie? Dodam ze nawet podczas spokojnej jazdy

normalka 🙂 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 10.09.2023 o 22:44, dawido922 napisał(a):

Ok także nie jestem sam😀tak diesel 23d i właśnie tak jak piszesz wygląda ze to proces wypalania dpf. W tych nowych dieselach teraz krótkie są te interwały między wypaleniami.Ciekawi mnie jak to jest z tymi przerwanymi procesami wypalenia bo tak naprawdę ciężko jest stwierdzić w tej nowej x1 kiedy się ten proces odbywa, jedynie po tym jak zgasi sie samochód i wentylator pracuje po zgaszeniu jeszcze kilka minut.

Kup sobie jakiś adapter do gniazda OBD plus aplikacja BTool i będziesz mógł sobie monitorować w jakim stanie jest dpf i kiedy regeneracja jest aktywna.  Wentylator po zatrzymaniu działa w celu schłodzenia podzespołów wtedy gdy jazda została przerwana i wypalanie dpf nie zostało zakończone.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kulfon3 napisał(a):

Kup sobie jakiś adapter do gniazda OBD plus aplikacja BTool i będziesz mógł sobie monitorować w jakim stanie jest dpf i kiedy regeneracja jest aktywna.  Wentylator po zatrzymaniu działa w celu schłodzenia podzespołów wtedy gdy jazda została przerwana i wypalanie dpf nie zostało zakończone.  

 

Możesz polecić jakiś konkretny adapter OBD tak żeby dobrze działał z nową x1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja używam UCSI-2100. Poczytaj zanim zainwestujesz czy program obsłuży te funkcje w U11, bo ja mam F48. 

Jak jesteś z okolic Wrocławia to możemy się umówić i sobie sprawdzisz. 

Edytowane przez kulfon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.