Skocz do zawartości

Ciśnienie opon


lukasz.glo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do Was. Mam autko bmw G21 320Xd felgi 19 na oponach przód : Pirelli PZero RF * 93Y XL 225/40 R19

Tył: Pirelli PZero RF * 96Y XL 255/35 R19

Już raz wymieniłem skrzynie rozdzielczą od xdrive w f31 z powodu opon i nie chciałbym powtarzać tego błędu. Jakie ciśnienie zastosować. Bo na tabliczce co są dane ale chyba dla kompletu opon w tym samym rozmiarze? Czy jakoś inaczej to czytać. Co innego mówi komputer. Proszę o poradę. Djęcia w załączniku. Opony są wgrane automatycznie przez serwis i wyświetla mi się tylko opcja, że mają taki sam rozmiar wiec wskaźnik odpowiedniego ciśnienia może pokazywać inne zalecane parametry...

20230904_142620.jpg

Screenshot_20230904_140850_My BMW.jpg

20230904_140859.jpg

20230904_141446.jpg

20230904_141619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w LCI też pokazuje ciśnienie i temp. wewnątrz opony? BTW, czy warto wierszu tym czujnikom, ktoś to sprawdzał z dobrej jakości miernikiem ciśnienia? 

Czy pompujemy tym samym ciśnieniem opony RF i bez RF (PS4S). Może coś z życia tych co mieli przyjemność porównać i mogą coś podpowiedzieć. Oczywiście vlepka i książeczka mówi to samo... jak w praktyce to wygląda? Niestety jeszcze nie mam możliwości poeksperymentować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, macste napisał(a):

Czy w LCI też pokazuje ciśnienie i temp. wewnątrz opony? BTW, czy warto wierszu tym czujnikom, ktoś to sprawdzał z dobrej jakości miernikiem ciśnienia?

Wskaźnik temperatury trzeba zakodować i zapewne w lci jest tak samo. W lci F30 też mam temperaturę. Ciśnienie pokazuje dobrze ale po przejechaniu kilkuset metrów

20230905_142608.jpg

Edytowane przez lukasz.glo
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.