Skocz do zawartości

BMW F20 dokładanie Bluetooth


karzeu765

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Chcę założyć BT w mojej f20. Fabrycznie jest radyjko professional :

S663Radio BMW Professional

S698Area-Code 2 For DVD

Mój kumpel miał f20, radio wyglądało identycznie jednak miał bt, do puszczania muzyki. Jego kody wyposażenia wyglądały tak :

S663Radio BMW Professional

S698Area-Code 2 For DVD

S6NH Hands-Free System With USB Interface

Czego brakuje w moim aucie żeby BT zadziałało? Widziałem stacje jak moja, jednak z naklejką BT na niej. Moja tego nie posiada. Widziałem również że ma stacja z BT ma dodatkowe 2 wejścia obok głównej wtyczki radia. Od czego są i czy muszę podłączać żeby ruszyło?

W poprzednim aucie (e81) dokładałem adapter BT i było elegancko, ale w F20 ze chcę zrobić tak jakby było oryginalnie 🙂

20230817_095722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego, radio professional z naklejką BT. Jak się domyślam sama stacja nie ma w sobie anteny bluetooth. Jest z tyłu więcej wyjść na przewody. 
Znalazłem również taki "przewód bluetooth", jedna to raczej wtyczka do radia, z drugiej strony nie wiem... To byłaby antena, której nigdzie się nie wpina, tylko daje w odpowiednie miejsce? 

Bez tytułu87876.jpg

01454457451.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już radio z naklejką jak wyżej. Szukając części na BMW Store widzę że w wyposażeniu S6NH jest jeszcze inna antena dachowa (65 20 9 226 896) i wzmacniacz antenowy (65 20 9 230 911) . Czyli wymiana samego radia raczej nic nie da... Nie mogę jednak znaleźć wiązki do tych rzeczy. Tu pojawia się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

A masz jasnobrazowe gniezdo z tylu? Zaraz obok tych dwoch malych gniazd pod wentylatorkiem. To co pokazales to jest antena BT montowana normalnie gdzies tam pod deska. Pletwe na dachu masz w przypadku, gdy masz antene GPS, o ile dobrze pamietam i wtedy tam jest kilka anten.

Ja mialem F20 ze starym systemem opartym na CIC, tak jak Ty i mialem w bagazniku modul telekomunikacyjny i on obslugiwal BT. Jednak wydaje mi sie, ze w przypadku prostszego systemu bez tych wszystkich komunikacyjnych bzdur i bez swiatlowodu, sam BT obsluguje jednostka centralna. Po podlaczeniu anteny i odpowiednim kodowaniu, powinno Ci to ruszyc, aczkolwiek moze ktos kto robil takie doposazenie potwierdzi to bardziej autorytatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiadomo czy piny sa w tym samym miejscu w tym czyms dziwnym co kupiles. Czemu nie nabyles oryginalnego kabla, takiego jak pokazywales gdzie wyzej. A masz zakodowane wszystko prawidlowo? Dodales BT do listy wyposazenia i przekodowales zegary, HU i FEM na wszelki wypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co widze, to antena BT to jeden przewod. Przynajmniej tak to wyglada na schemacie. W przypadku gdy jest podlaczana do Head Unit, to sama antena idzie do konsoli centralnej gdzies tam na prawo od hamulca recznego. Spojrz w to szare gniazdo w HU i zobacz ktory pin jest zajety. Porownaj to z tym wynalazkiem co kupiles. Moze tu i tu jest inny pin wykorzystany.

A tak nawiasem mowiac, to Ty w ogole masz mikrofon w aucie? Mikrofon idzie na piny 17, 22 i 33 w glownej wtyczce HU. Masz tam w ogole kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Odkopuję swój własny post. BT dołożone, śmiga elegancko. Koszt całości 220zł, wystarczy zmiana jednostki i zakodowanie. Na razie nawet bez anteny, mikrofonu itp. To ogarnę później, najważniejsze że już można puszczać muzykę.

Potrzeba radyjko jak na foto. Naklejka Magneti Marelli i "dziurki" z przodu 🙂 image.png.d10ca3922682a01c1506b413a33bc477.png

image.png.aaf0b41bb9a48267bca4c6069e9110e5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.