Skocz do zawartości

E61 525D Upalony pasek sprężarki klimatyzacji.


Pioczes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczorajszego dnia jadąc trasą doszło w moim samochodzie do chwilowego palenia paska sprężarki klimatyzacji, następnie kompresor lub pasek zaczął piszczeć. Chwilę później objawy ustąpiły a klimatyzacja jak i sprężarka nadal chodziła na pozostałości paska który został. Sprawdzając w dalszej kolejności czy objawy znów się pojawią, owszem pojawiły się ale co któryś raz gdy włączałem przycisk klimatyzacji (pisk i dalsze palenie paska). W nastepnym kroku sciagnalem pasek, wlaczylem sniezynke na chwile i krecilem reka kolem sprezarki. Kolo po chwili zaczelo bardzo ciezko sie obracac, ze prawie stalo ale nie stanęło w miejscu. Wydaje mi się, ze wynika to z cisnienia jakie panuje w kompresorze, byc moze sie myle i powinna ciężko ale w miare gladko chodzic na obciazeniu. Spece od klimatyzacji każą mi wymieniać sprężarkę i płukac uklad. Dla mnie niezrozumiale jest to, że po wyjęciu sprężarki obraca się ona gładko. Czy miał ktoś podobny problem lub ma pomysł na to co jest nie tak?  Przyszedl mi na myśl jeszcze zawor rozprezny... Wymiana sprężarki z resztą usług to grube koszta, byc moze niepotrzebnie wydane pieniądze.

Edytowane przez Pioczes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak zacierający się kompresor. Bez oględzin auta nie powiem więcej.

Skoro oglądali auto to wiedzą co mówią. Nowa sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny i płukanie reszty układu.

Często robię takie usługi w e60 bo w nich te sprężarki się lubią zacierać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kolorusek napisał(a):

Wygląda jak zacierający się kompresor. Bez oględzin auta nie powiem więcej.

Skoro oglądali auto to wiedzą co mówią. Nowa sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny i płukanie reszty układu.

Często robię takie usługi w e60 bo w nich te sprężarki się lubią zacierać 

Aktualnie sprężarkę już wyjąłem z auta. Gdzie wykonujesz usługi?

Edytowane przez Pioczes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.