Skocz do zawartości

Pilot nowy kluczyk BMW 540i G30 programowanie i adaptacja


Mariojr

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, czy może mi ktoś proszę przybliżyć temat zrobienia/dokupienia nowego kluczyka do BMW G30. Auto kupiłem od osoby, która je sprowadziła 3 lata temu ze Stanów, BMW przyjechało bez kluczyka, dlatego 1 kluczyk zrobił ten właściciel 3 lata temu tu w serwisie BMW po sprowadzeniu. Jednak ja chciałbym mieć dwa kluczyki, teraz pytanie jak go zdobyć? czy kupić na allegro i programować w serwisie? czy wszystko zlecić dla serwisu BMW i oni to załatwiają od A do Z ? Proszę doradźcie jak to się wszystko zorganizować bezpiecznie i niedrogo.

Model kluczyka jaki mam to ID2a. Kluczyk ten -  dodam na marginesie - jest problematyczny (bateria nowa). Zdarza się często, że mając kluczyk w kieszeni - auto go nie widzi i muszę przykładać do kierownicy żeby złapało. Zamykając auto też trzeba zbliżyć się na 1-2m do auta, bo inaczej nie trybi. Czytałem na forum US identyczny przypadek i człowiek opisał to ze szczegółami i ponoć te z symbolem ID2a mają wadę i należy je zastąpić. W opisanym przypadku użytkownik dokupił nowy kluczyk z symbolem ID21A i problem znikł.

Oto adres artykułu o wadliwym kluczyku z serii ID2A

https://g30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1806256&fbclid=IwAR1PfiZ1WI2VFSHuW35-wA-SpplFybv6wqQ3_YZN8AiCWIDmzFmay2mALqQ

Czy macie jakieś doświadczenia w takim temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sugeruje (i tak robię jak potrzebuje):

- idziesz do aso, kupujesz kluczyk. Jak chcesz możesz kupić z gotowym grotem (jeśli nikt wkładki nie wymieniał)

 

Jak nikt nie kombinował z CAS to masz gotowy do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luk_byd napisał(a):

Sugeruje (i tak robię jak potrzebuje):

- idziesz do aso, kupujesz kluczyk. Jak chcesz możesz kupić z gotowym grotem (jeśli nikt wkładki nie wymieniał)

 

Jak nikt nie kombinował z CAS to masz gotowy do użycia.

Serwis liczy od 2000zł do 2485zł za extra kluczyk .... to chore jak dla mnie i raczej nie skorzystam. 

Edytowane przez Mariojr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
16 minut temu, Mariojr napisał(a):

Serwis liczy od 2000zł do 2485zł za extra kluczyk .... to chore jak dla mnie i raczej nie skorzystam. 

Chore i nie chore.

Ceny wzrosły, kiedyś to było ~1100, później 1300, ja ostatnio brałem za 1800 (miesiąc temu?)

 

Jednak ma to pewne zalety:

Nie mieszasz w module kluczyków przez co w przyszłości jak zgubisz wszystkie kluczyki to kupujesz nowy i wsiadasz jak do swojego i jedziesz, a nie jakies awaryjne otwieranie, prucie itp.

Dwa ze nie trzeba nic demontowac, zmieniac, przepinac, podpinac

Nikt z zewnątrz nie dopisze sobie kolejnego kluczyka etc.

 

W Bydgoszczy ktos zawołał 1200 za kluczyk - więc przy 1800zł - tylko 600zł róźnicy, a kluczyk nowy, oryginalny, bez ingerencji w CAS no i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, luk_byd napisał(a):

Chore i nie chore.

Ceny wzrosły, kiedyś to było ~1100, później 1300, ja ostatnio brałem za 1800 (miesiąc temu?)

 

Jednak ma to pewne zalety:

Nie mieszasz w module kluczyków przez co w przyszłości jak zgubisz wszystkie kluczyki to kupujesz nowy i wsiadasz jak do swojego i jedziesz, a nie jakies awaryjne otwieranie, prucie itp.

Dwa ze nie trzeba nic demontowac, zmieniac, przepinac, podpinac

Nikt z zewnątrz nie dopisze sobie kolejnego kluczyka etc.

 

W Bydgoszczy ktos zawołał 1200 za kluczyk - więc przy 1800zł - tylko 600zł róźnicy, a kluczyk nowy, oryginalny, bez ingerencji w CAS no i spokój.

A czym możesz proszę podpowiedzieć w którym serwisie za te 1800zł liczą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gk tds napisał(a):

Kluczyk do G serii tylko w aso,nie ma jeszcze możliwości dorobienia kluczyka w bdc2 poza aso.

Dziękuje, takiej odpowiedzi oczekiwałem, czy kombinować, szukać, czy jednak przełknąć i zawitać w serwisie, tak też zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
18 godzin temu, Mariojr napisał(a):

A czym możesz proszę podpowiedzieć w którym serwisie za te 1800zł liczą ? 

BMW Dynamic Motors w Bydgoszczy - 27.04 zamówienie, 05.05 odbiór, dokładnie 1835zł (bez grotu) do G01

 

12 godzin temu, gk tds napisał(a):

Kluczyk do G serii tylko w aso,nie ma jeszcze możliwości dorobienia kluczyka w bdc2 poza aso.

Jak to bywa w tej branży (ale i budowlance)- zostawiłbym auto, a po 8 godzinach gość by powiedział że nie da rady.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest mały update, z dwóch źródeł, a konkretnie serwis BMW w Kownie (Litwa) oraz niezależny elektronik znający markę BMW potwierdzili zgodnie, że trzeba zresetować moduł komfortu i ewentualnie aktualizować soft, wtedy problemy z kluczykiem znikną, rzekomo znają takie przypadki. Za kilka dni zamierzam to zrobić, to napiszę co i jak.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.