Skocz do zawartości

F31 N20 328i szarpanie przy maksymalnym przyspieszaniu


janek072

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Na trasie zrobionej w miniony weekend miałem okazję zaobserwować, że auto po wciśnięciu gazu w podłogę (skrzynia automat ZF 8HP) redukuje biegi, zaczyna ciągnąć ale w ciągu kilku sekund ma 1 -3 szarpnięcia / zadławienia a potem już ciągnie dalej bez szarpnięć. Mechanik oglądał, testował i obstawia wtryskiwacze do wymiany, jednak zanim wydam > 2 kpln, wolę zapytać, czy ktoś z Was w F30/F31 z silnikiem N20 coś takiego miał i co się okazało winne.

Mowa przykładowo o przyspieszaniu z 80 na 140 km/h.

Moje wątpliwości wynikają z tego, że nie mam żadnych innych typowych objawów niesprawności wtryskiwaczy - w trybie P (postój) silnik chodzi cicho i równomiernie, średnie zużycie paliwa jest ok, mocy nie brakuje, osiągi są takie jak powinny, podczas jazdy bez ekstremalnego przyspieszania żadne szarpnięcia nie występują, auto jeździ bardzo ładnie.

Przebieg 130 tyś. świece i cewki niedawno (10 tys km temu...) ogarnięte. Żadne błędy nie wyskakują z punktu widzenia konsoli kierowcy - mechanik na komputerze zdiagnozował tylko, że dla dwóch wtryskiwaczy są lekkie odchylenia parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, napęd na tył, bez xdrive.

Sprawa wyjaśniła się po wizycie w innym warsztacie, może się komuś przyda. Winowajcą okazała się teoretycznie dobra cewka, usterka nie generowała żadnych błędów, które można by było odczytać na komputerze. Diagnoza została dokonana dopiero podczas jazdy, gdzie byłem kierującym, a mechanik jako pasażer patrzył na odczyty komputera. Wyszło wypadanie zapłonów na 1 cylindrze. Powrót do warsztatu, zamiana cewek miejscami i ponowna jazda. Wypadanie zapłonów pojawiło się na 2 cylindrze, gdzie została wstawiona cewka z 1 cylindra.

Cewka wymieniona na nową, zrobiłem kilka testów, wygląda, że już nie szarpie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.