Skocz do zawartości

E92 335i N54 wypadanie zapłonu


thabroski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w moim n54 pojawiły się następujące objawy:
- przy odpaleniu na zimnym silniku, puszcza malutką czarną chmurkę, po chwili przestaje i już jest w porządku
- Na zimnym silniku wypada zapłon na 6 cylindrze

Wymieniłem od razu wszystkie świece i cewki, sprawdziłem kompresję która jest w porządku.
Czy to objawy padającego wtrysku czy warto coś jeszcze sprawdzić przed wymianą?

350692814_1891873011186730_1316163148634234165_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest skasować po każdej operacji naprawczej adaptacje, z tego co pamiętam są co najmniej dwie w MSD80.

Czarny dym w benzynie... nie widziałem nigdy.

Takimi wymianami wszystko na raz to sobie tylko kosztów możesz narobić - chyba że cewki i świece już czekały.

 

 

 

 

Edytowane przez smiehoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk do wymiany. U mnie już wszystkie index 12 i śmiga na maxa bez wypadania. Najlepiej przełóż wtrysk z 6 gara na inny i zobaczysz czy to to jest. U mnie identyko było ale na 3 cylindrze, dałem na 1 nadal to samo zmieniłem wtrysk i bajka na 400kucy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 09:12, marcin62 napisał(a):

Wtrysk do wymiany. U mnie już wszystkie index 12 i śmiga na maxa bez wypadania. Najlepiej przełóż wtrysk z 6 gara na inny i zobaczysz czy to to jest. U mnie identyko było ale na 3 cylindrze, dałem na 1 nadal to samo zmieniłem wtrysk i bajka na 400kucy.

@marcin62 a wiesz może czy wtryski w aucie mogą mieć różne indexy? Mam 1 wtrysk index 12 który jest sprawny i mógłbym go wsadzić na 6 cylinder ale na reszcie cylindrów mam chyba index 7 albo 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być inne indeksy, nie ma to znaczenia, ważne, żeby korekty z wtrysków zakodować poprawnie. Trzeba tylko mieć na uwadze, że z czasem kolejne będą padać i historia będzie się powtarzać. O ile wymiana wszystkich świec równocześnie ma sens, wymiana wszystkich cewek równocześnie też ma w miarę sens, tyle wymiana wszystkich wtrysków jest dyskusyjna, jak masz kasę to wymieniasz wszystkie, jak nie masz to wymieniasz wadliwy i latasz dalej, twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.