Skocz do zawartości

94AH 2019rok - bateria


Lukasina83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dwa krótkie pytania. Siostra chce kupić I3 94AH z przebiegiem 60tyś . Auto jest z Polskiego Salonu.

Pyt 1.)

Jak to możliwe, że po vin wychodzi, że auto jest ze stycznia 2018r, a w dokumentach jest 2019r? Myślałem, że takie numery to można robić tylko i wyłącznie w autach sprowadzanych, gdzie brało sie datę pierwszej rejestracji jako rok produkcji, a nie w autach krajowych


Pyt 2)

Czy jestem w stanie sam bez komputera sprawdzić stan baterii? Jeśli tak - to jaki powinien być przy tym przebiegu


Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W dokumentach jest data pierwszej rejestracji. Może to było auto demonstracyjne w salonie? Powinno dać się to sprawdzić po rozkodowaniu VIN.

Miarą stanu akumulatora jest maksymalna ilość kWh energii jaką może zmagazynować. Można to sprawdzić w ukrytym teście licznika:


Nominalna wartość dla akumulatora 94 Ah wynosi 33 kWh. Po tym przebiegu powinien wystąpić spadek wielkości kilku procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.


Mam pytanie, a zaznaczę, że z kim był nie rozmawiał to każdy mówi inaczej. Jaka jest różnica w km realnie miasto/ trasa w baterii 94ah a 120Ah. Zastanawiam się czy warto dopłacić 15tyś do większej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a zaznaczę, że z kim był nie rozmawiał to każdy mówi inaczej. Jaka jest różnica w km realnie miasto/ trasa w baterii 94ah a 120Ah. Zastanawiam się czy warto dopłacić 15tyś do większej baterii.

Różnica w zasięgu to 27% na korzyść większej baterii.

Czy warto dopłacić to nie wiem.

Mam nadzieję, że pomogłem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli około 80km? tak realnie? mam do kupienia auto z przebiegiem 35tyś o bateria ma 38,2kw/h - czy to jest ok?

Największy wpływ na zasięg ma temperatura otoczenia.

Przy tej baterii zasięg u mnie to 200-250 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.