Skocz do zawartości

E39 535i M62 chmura dymu po wymianie odmy i wypadanie zapłon


mikimisz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Mam problem z M62, na początku był wypadajcy zapłon, po diagnozie wyszła nieszczelność w dolocie. Serwis usunął nieszczelność i przy okazji wymieniona została odma. Po naprawie auto zaczęło stawiać chmurę dymu przy odpalaniu, czasem przy ruszaniu. Do tego ciągle jest problem z wypadaniem zapłonu. Auto już trochę stoi i wygląda, że brak pomysłu co może być przyczyną. Przed ruszeniem dolotu nie było problemu z kopceniem.

Może ktoś ma jakieś pomysły/wskazówki?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj.

Zapewne masz na myśli nr 2 z tego schematu : https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_1537-kolektor-ssacy/i47548/kL/sM/r1996/m04#part02

W m62 odma składa się z 2 elementów pierwszy to ten ze schematu wyżej - jest tam membrana oraz pokrywka z portami do podciśnienia.

Drugi element to separator oleju https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_2254-odpowiet-skrzyni-korbseparator-oleju/i47548/kL/sM/r1996/m04 również nr 2 na schemacie - aby się tam dostać wystarczy "tylko" zrzucić dolną pokrywę rozrządu - więc jeśli kolega ma w planach wymianę rozrządu to polecam to ogarnąć wtedy.


Z ciekawości jakiej firmy kupiłeś tą "pokrywkę" ? Ze swoich doświadczeń z silnikami m52 oraz m62 mogę powiedzieć, że jeśli chcesz zostawić fabryczną odmę w grę wchodzi tylko i wyłącznie oryginał.

Natomiast polecał bym usunięcie z układu fabrycznego rozwiązania odmy i przerobienie odpowietrzenia skrzyni korbowej.

Zastosowałem takie rozwiązanie w swoim m62 i od tamtej pory mam święty spokój z losowym dymieniem po odpaleniu i również przy chmurze dymu za autem przy pełnym obciążeniu.

W moim wypadku z kolektora ssącego wylało się około 100ml oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.