Skocz do zawartości

zmiana płynu w chlodnicy. gdzie korek od bloku?


Chopek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz sie czemu niestety ??

 

Niestety tylko wtedy sie mowi jak sie o niego nie dba. wtedy jest NIESTETY

 

co do płynu. wez wylej ten hipermarketowy twór, wyplocz pojemiczek zapakuj sie do auta i jedz do aso za nieacale 60 zl masz 5 litrow koncentartu z tego zrobisz 10 litrów płynu ( działa do - 40 - tak mowili w ASO ) :cool2:

Za 60 zł. 5l koncentratu? Dzwoniłem do ASO w Częstochowie i tam mi powiedzieli 28 zł za litr. Coś tu kurka nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten Glixol jest na Glikolu.

Koncentrat 5L kosztuje w takim małym sklepie u mnie 64 lub 69zł, nie pamietam. A rozcieńczony już płyn Glixol w butli kosztuje 34zł/5litrów na orlenie.

Pojade dzis na BP, może tam będzie Valvoline, a jak nie to zalewam Glixolem.

 

P.S. Czy stanie się coś jak wymieszam 5L glixolu (nie koncentratu) z 2litrami wody? Czy lepiej na tym nie oszczędzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wymienialem dzisiaj płyn w ukladzie chlodzenia...w ksiazce obslugi bmw wyczytalem ze do e36 320 powinno wejsc 10,5 litra....

Spuscilem płyn z bloku nastepnie z chlodnicy...pozakrecalem wszytskie korki wykrecilem korek einluftung i nalalem swiezego plynu-weszlo ok 7 litrow,dodam ze samochod ma zamontowana gazownie wiec powinno wejsc jeszcze wiecej niz podaja w ksiazce...Przejechalem z 10 km wskazowka stoi w polowie ,nic sie nie grzeje wszytsko ok...i teraz pytanie ile dokladnie powinno wejsc do e 36 320 z 95 roku i czy aby na pewno cały stary płyn zlecial z układu...moglo cos gdzies zostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpowietrzasz wykrecajac srubke na chlodnicy/przy wlewie ,z krzyzykiem/oraz wykrecasz srubke przytermostacie.Lejesz az przestanie wychodzic powietrze/banki/Zkrecasz uruchamiasz silnik i grzejesz do otwarcia termostatu!W tym momencie poziom plynu powinien byc na 4 kresce powyzej kaltjezeli nie ma to dolewasz do tej kreski i koniec.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko miałem problemy z odkręceniem zapieczonej śruby od termostatu. popsikałem WD40, troche puściło, ale po jej wyjęciu już się raczej do ponownego wkręcenia nie nada... Teraz mam problem skąd taką wziać...

 

I odnoście "grzania aż do otwarcia termostatu" / co to znaczy?

 

I jeszcze pytanko, co może być przyczyną tego, że ręczny łapie bardzo słabo? Klocki są w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To znaczy az,otworzy sie pelny obieg plynu!

Dolna rura od chlodnicy bedzie ciepla,bo po otwrciu termostatu zacznie krazyc przez cholodnice>Cholera niby proste a ciezko wytlumaczyc :P

Co do tej srubki na termostacie ,to kosztuje ona 9 pln i jest dostepna w sklapach BMW i pewnie w ASO!Ale mozesz wkrecis na razie stara a jak masz mozliwosc ,to nadspawaj jakas glowke na niej .Jakk wlekjesz plyn,to ma sie przelewac przez otwor w obudoowie termostatu,potem zakrec ta srubke do oporu i lej az przestana isc banki z otworu na chlodnicy!

pozdrawiam

Nie ma jak 126 p ,sam sie odpowietrza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 60 zł. 5l koncentratu? Dzwoniłem do ASO w Częstochowie i tam mi powiedzieli 28 zł za litr. Coś tu kurka nie pasuje.

 

 

bo moze powiedzili ci cene za litr w butelce mi nalali z beczki. a dokaldnie zapalciclem 58 zl z groszami.

Dzwoniłem do aso w Cz-wie. Litr koncentratu do chłodnic luzem kosztuje 18 zł. Więc albo tobie sprzedali petrygo :D albo w Czwie mają tak kosmiczne ceny :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki belgus za wskazówki :)

ja zalałem glixolem z orlenu, ludziom od tego sie nic nie dzieje to moze mi tez sie nie stanie a i tak mam zamiar sprzedac ta bete na wiosne i kupić coś nowszego czyli e36 2.5+LPG :P lub vectre B 2.0-2.5 +LPG lub Golfa III - IV 1.9TDI... zależy na co pozwoli stan konta ;)

pozdrawiam

 

fajna beemka była na allegro:

http://www.allegro.pl/item134768526_bmw_325_opisana_w_gazecie_motor_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 60 zł. 5l koncentratu? Dzwoniłem do ASO w Częstochowie i tam mi powiedzieli 28 zł za litr. Coś tu kurka nie pasuje.

 

 

bo moze powiedzili ci cene za litr w butelce mi nalali z beczki. a dokaldnie zapalciclem 58 zl z groszami.

Dzwoniłem do aso w Cz-wie. Litr koncentratu do chłodnic luzem kosztuje 18 zł. Więc albo tobie sprzedali petrygo :D albo w Czwie mają tak kosmiczne ceny :mad2:

 

 

raczej napewno w czestochowie maja kosmiczne ceny. w ASO w KrK za litr w butelce 26 zl chcieli( roznica jest 2 zl ). a tak pozatym ogolnei ceny w czestochowie sa wyzsze niz w krakowie. wiec wcale sie nie dziwie. inne wojewodztwo itd.

 

 

do chopka : majac na mysli e36 kupujesz tylko nowa bude. silnik ten sam a czesci do e36 ogolnie drozsze. ja bym sie gelboko zastanowil czy warto. tak poza tym touring e30 to fajna buda. takie chcialem miec zawsze niestety na takie nie natrafilem kiedy bylem na kupnie auta. ale jestem tak samo zadowolony z sedana. :cool2: przynajmniej wiem co go boli i na co zwracc uwage przy kupnie nastepnego ( napewno bedzie to e30 mysle ze touring )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.