Skocz do zawartości

Żaluzja silnika:


DanielX4

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Od pewnego czasu moja żaluzja silnika szaleje. Raz się otworzy przy zamykaniu auta, raz się nie zamknie w ogóle. Niestety od wczoraj zauważyłem najgorszą opcje- przestała się otwierać zupełnie.

Fakt, mam fioła na tym punkcie i codziennie sprawdzałem jej status (chcę ustalić zasadę jej działania lub niedziałania), ale wczoraj mi o tym przypomniał zapach podczas wysiadania z auta. Raczej nigdy wcześniej takiego nie czułem-przypominał spaleniznę, wentylatory pracowały na wyłączonym silniku (czego wcześniej też nie słyszałem) Otworzyłem maskę i temperatura również w środku była większa niż normalnie (od razu można to poczuć). Przeczytałem milion stron na wszelakich forach i problem pojawiał się u wielu osób, lecz nigdy nie trafiłem kogoś z X4 g02. Niestety zazwyczaj to były starsze modele z zupełnie inną elektroniką.


Pytanie brzmi czy jest tu może osóbka która miała podobne objawy? lub czy może mnie uspokoić, że ta żaluzja faktycznie jak niektórzy piszą otwiera się w różnych sytuacjach?

Może istnieje jakiś sposób na jej "restart"? Będę wdzięczny za pomoc i dyskusję w temacie.


Pozdrawiam,

Edytowane przez DanielX4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Ja z tym samym pytanie. Diesel 20d i również zaniepokoiło mnie, kiedy wczoraj, samochód rozgrzany po trasie, wentylatory pracowały, zostawiłem go na N bo tylko wyszedłem odebrać paczkę z paczkomatu, patrzę a żaluzja zamknięta. Byłem w lekkim szoku że przy temperaturze prawie 30 stopni i rozgrzanym samochodzie żaluzja nie jest otwarta. Tym bardziej że pracowały wentylatory. Czy to jest prawidłowe zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również zaobserwowałem dziwne zachowanie wentylatora. Dzisiaj po dojechaniu do pracy, gdzie ostatni etap dojazdu to ponad kilometr lekko z górki, nie ma mowy żeby silnik się zbytnio nagrzał a po zaparkowaniu wentylator postojowy pracował 7 minut, pojawił się taki komunikat. Żaluzje były otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz diesla? Gdy taki komunikat Ci się pojawia i wentylatory pracują to nie jest to dziwne zachowanie. Przerwałeś wypalanie filtra DPF. Mi się to też 2 razy zdażyło i w tym czasie trwało wypalanie o czym wiedziałem ale akurat było to w mieście, spieszyłem się na spotkanie i nie miałem czasu jeździć aż się wypali bo były straszne korki i musiał bym się sporo spóźnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy wersje x440i też ma żaluzje ?

Pytam bo chciałem zmienić grilla na ten z "M" z podwójnymi żeberkami. Kupiłem tą do M przyłożyłem i jak roleta jest zamknięta to jeszcze jako tako wygląda, przy otwartej wygląda to tragicznie bo żeberka nie pokrywają się z łopatkami roletki. Chyba że te co maja grila sportowego mają inne żaluzje albo ich brak ? Mój silnik to 30i

20230627_165617.jpg

20230627_190016.jpg

20230627_190207.jpg

20230627_190222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.