Skocz do zawartości

Wymiana EGR 525d


wolwohamon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Sklep czescidobmw wysyła również za granicę. OEM BMW to ten za 635zł. Części OEM kupisz w ASO lub w sklepach które współpracują z ASO w innych to tylko zamienniki bez loga bmw.

fc11f62dba034753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nikt nie chce wysyłać do Szwajcarii bo nie są w UE.


Znalazłem w kilku sklepach oryginał ale wszędzie jest out of stock :D

Ale mimo to jest informacja że to nie jest oryginalny produkt tylko zamiennik.

Po co aż tak to utrudnili.

MABsC1oh.jpeg

Edytowane przez wolwohamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co kojarzę to Wahler robił zawory na pierwszy montaż ale miały one wybite logo bmw i numer czesci oem a ten który kupiłeś nie jest oem ale powinien działać, może dostałeś jakiś wadliwy egzemplarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie dziala i nigdy nie zadziala bo plytka w srodku jest inna. Dlaczego je robia, nie wiem. Ma byc oem w pudelku BMW. To co kupiles moge wyslac za darmo, mam tego na warsztacie caly karton po klientach co sie skusili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem stary EGR, umyłem widoczny mechanizm środkiem do mycia hamulców, przesmarowalem olejem żeby rozruszać i zostawiłem na noc.

Jutro dam jakiś smar miedziany na dźwignię i założę go.


Nowy EGR kupię w Polsce i ktoś mi go przywiezie.



Ogólnie stary EGR zacinał się w pozycjach skrajnych, po wyczyszczeniu chodzi bez żadnych oporów i bardzo lekko.



////

Założyłem wyczyszczony stary i wszystko działa jak powinno.


Kupię nowy zawór z BMW i jak go założę wrócę z editem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Różni się budową i poza wymiana EGR na nowy trzeba też wymienić rurki na pasujace, ja mam już wymieniony 2 raz przez kolejną akcje techniczna , byłem na sprawdzeniu pod koniec grudnia, i na początku stycznia zadzwonili że przyszło i zostawiłem w ASO auto na niecałą dobę. Nawet jak nie ma akcji na serwis, ale pasujace objawy, to ASO może przyjąć też takie auto na sprawdzenie po wcześniejszym potwierdzeniu ze niemcy za to płacą jeśli się okaże że jest wadliwa. Co istotne BMW daje 15 lat Gwarancji na wymieniony przez nich uklad EGR i ewentualne szkody powstałe przez EGR, mam screena z appki mybmw w którym tak napisali to będą brali na klatę:D


ASO to serwis prywatny i oni tego za darmo nie robią tylko wysyłają taki sam kwit na usługę tylko bezpośrednio bmw i koncern im przysyła kasę. Dostęp jest łatwy, wymiana nie jest skomplikowana i nawet auto nie musi być na podnośniku i zajmować drogiego stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Zamówiłem EGR z tego linku i wszystko działa od strzała.

Założyłem, zresetowalem adaptacje i przestało szarpać.

Nowy przychodzi z nazwą borg Werner i już nie ma oznaczeń wahlera.



Jeszcze zostawię porównanie nowego (pasujący do starej chłodniczki)/starego/zamiennika EGR

 

t7y05YH.jpeg

 

I jakie adaptacje zresetowalem (pozycja pierwsza)

 

hfKkIEl.jpeg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.