Skocz do zawartości

Rejestrator jazdy


cwirek85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam dylemat odnośnie rejestratora jazdy na etapie konfiguracji samochodu.

Czy dobrze rozumiem, że żeby mieć taką możliwość muszę dorzucić Pakiet innowacji za 16k zł ?

Czy ktoś z was ewentualnie stosuje rejestrator jazdy zewnętrzny klejony do szyby ? jak z w tym przypadku z prowadzeniem kabla USB ?, da się to jakoś estetycznie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestratora jazdy nie ma w konfiguracji. Trzeba po odbiorze auta zakupic w akcesoriach i montuja to w salonie. Tez sie nad tym zastanawiam. Ale chca chyba ponad 3 tys. za przod i tyl. Mozna kupic i zalozyc samenu taniej ale beda kable wisialy do ladowarki a nie mozesz grzebac w elektryce bo jest gwarancja jak oni zaloza to masz masz gdzies podłączone do chipa i nic nie widac. Zastanawiam sie czy warto to miec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rejestrator jazdy. Wydaje mi się, jest w pakiecie innowacji. Jest dość ograniczony - rejestruje tylko 20sekund przed i po zdarzeniu ale jest :)

według tego co pokazują na jutjubie trzeba przytrzymać przez dwie sekundy przycisk parkowania aby go aktywować.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Jest rejestrator jazdy. Wydaje mi się, jest w pakiecie innowacji. Jest dość ograniczony - rejestruje tylko 20sekund przed i po zdarzeniu ale jest :)

według tego co pokazują na jutjubie trzeba przytrzymać przez dwie sekundy przycisk parkowania aby go aktywować.



Jak masz opcje kamer 360 to jest tez opcja rejestracji zdarzeń. W ustawieniach się wybiera ile sekund przed i po zdarzeniu ma zapisać (oddzielnie dla kradzieży i wypadku), natomiast nie zapisuje obrazu non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No właśnie na YouTube widać, że są dwie opcje tego nagrywania. Ta o której piszecie 20-30s aktywowana automatycznie. Ale jest tam jeszcze druga opcja, manualne nagrywanie na USB. Niestety nigdzie nie znalazłem omówienia tej opcji! Jakby jej nie było. Może ktoś z was ma X1 i mógłby opowiedzieć jak to jest? Da się nagrywać tylko krótkie odcinki czasowe czy całość jazdy też? Ja wywalczyłem Car Eye 3.0 pro na gratisie jako dodatek do zakupu. Jednak gdy popatrzyłem, ile trzeba auta rozebrać aby to zamontować, najchętniej bym tego nie robił...

 

bmw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam ten rejestrator jazdy. Były przeboje bo po odbiorze auta okazało się, że rejestratora nie ma 😞

po reklamacji u dealera uaktuywnili mi zdalnie rejestrator. Nagrywa do 30 sekund przed i po. Jest też opcja manualnego włączenia/wyłączenia nagrywania (teoretycznie na dowolną długość) ale jak jest włożony dysk USB. Niestety nie mam dysku USB na usbc więc nie testowałem ręcznego nagrywania. Dużą wadą tego rejestratora jest to, że przy deszczu, śniegu kamerki się brudzą i z czasem coraz gorzej widać. Wydaje mi się, że careye może być lepszy w trudnych warunkach. Z kolej rejestrator wbudowany nagrywa ze wszystkich kamer (cztery naokoło, a jeśli masz wewnętrzną kamerkę to także z niej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem sobie dysk USB i zrobiłem pierwsze testy rejestratora jazdy. Poniżej pierwsze spostrzeżenia:

1. Jeśli chcemy nagrywać całą trasę to się teoretycznie da.

2. Po każdym uruchomieniu systemu (nie koniecznie odpalenia silnika) trzeba włączyć ręcznie nagrywanie (wejść w rejestrator, kliknąć nagrywaj i wskazać dysk USB, na który ma się zapisać)

3. Rejestrator pokazuje długość nagrania (godziny:minuty:sekundy). Jeśli w trakcie jazdy przełączymy na inną aplikację to po powrocie do rejestratora jazdy pokazuje jakby czas nagrywania był zatrzymany w czasie działania innej aplikacji. Aczkolwiek wydaje mi się, że rejestrator cały czas nagrywa tylko nie aktualizuje czasu nagrywania. 

Na chwilę obecną zrobiłem tylko jedną próbę - pewnie za kilka dni będę wiedział więcej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dniu i kilkunastu nagraniach stwierdzam, że rejestrator jazdy wbudowany w trybie manual się do niczego nie nadaje 😞

 

Podsumowując rejestrator jazdy:

w trybie automatycznym działa ok, dodatkowo przytrzymując przycisk "asystenta parkowana" włączamy nagrywanie w trybie automatycznym (ja mam skonfigurowane  nagrywanie 30 sek przed i 30 sek po naciśnięciu przycisku)

W trybie ręcznym (z włożonym dyskiem USB) rejestrator co prawda nagrywa w trybie ciągłym z czterech kamer ale....

Jeśli np włączy się tryb parkowania to nagrywanie zostaje przerwane (a tryb parkowania włącza się automatycznie przy małej prędkości i przeszkodzie w pobliżu). Po wyjściu z trybu parkowania nagrywania rozpoczyna się od nowa - nadpisując to co zostało wcześniej zapisane 😞

Czyli w praktyce aby ciągłe nagranie zostało zapisane powinniśmy je zatrzymać zanim rozpoczniemy manewr parkowania albo zanim jakiś samochód nam podjedzie "zbyt blisko" (bo się wtedy automatycznie włączy tryb parkowania).

być może przy aktualizacji softu coś się zmieni ale na tą chwilę rejestrator jest ok tylko w trybie automatycznym (bez ciągłego nagrywania)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.