Skocz do zawartości

Bmw e46 320d 150KM raz odpala raz nie


Djflex20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z e46 320d. Auto kreci lecz nie odpala nie raz ma dzien ze zakreci i odpali.

Bledy z silnika to 4152 drallklappe i 4203 gluehsteuergeraet. Pompa paliwa progowa chodzi slychac ja z 10s nabije i przestaje. Na plaka tez nie odpala tak jakby go cos blokowało. W czym moze byc problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj błędy z EWS. Zrób synchronizację EWS z DDE, możliwe że pomoże.

Wcześniej miałem błąd ews manipulation i byłem pewny że to od tego jednak zrobiłem synchronizacje, usunąłem błędy i nadal to samo a w ews na dzien dzisiejszy mial tylko błąd power on od akumulatora bo rozładowałem przy dwugodzinnych próbach odpalenia :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie odpalic auto z plaka po ściągnięciu egra plaka poszło dosyć duzo jednak sie udało. Auto pracowało ponad 30min przez ten czas odpowietrzyłem chłodnice i auto normalnie chodziło zadnych objawów braku kompresji czy przestawionego rozrządu. Gasiłem i odpalałem kilkukrotnie i odpalala na jeden obrot. Jutro rano przy minusowych temperaturach sprawdze jak to bedzie wyglądało bo jesli znowu nie bedzie chciała odpalic to albo cos jest z pompkami od paliwa albo ze świecami. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli o świece chodzi to napewno masz błąd sterownika świec. Więc poprostu sprawdź czy daje napięcie na świece.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed rozbieraniem kolektora sprobowalem rano odpalic auto i ta sama sytuacja tym razem odkrecilem egr zasłoniłem ręką kolektor a druga osoba zakręciła i odpalil silnik. O co tu chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kręci? Spoko odpalił na plaka to zrób test przelewowy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci? Spoko odpalił na plaka to zrób test przelewowy.

Nie robiłem testu przelewowego tylko odrazu podmienilem sterownik swiec i auto odpala jak nowe. Czas pracy okolo godzina, 15min sciagniecie kolektora jednak wymienic to gówno w tym silniku i w tym aucie to jedna wielka porażka. Nie wiem czy nie lwtwiej byłoby z kanału lub gdyby wymieniala to moja kobieta bo miejsca na reke jest tyle co nic a wszystko robimy ''na ślepo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, dojście jest od dołu. Ten silnik odpala do -10/12 stopni bez sterownika, więc nie przywiązywałbym się do radości rozwiązania problemu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze sam w sobie silnik jest juz tak zajechany ze nie odpala bez swiec. Dzisiaj próbowałem przy -2 rano i odpalil po dwoch obrotach. Auto i tak jest robocze wiec narazie wtryski odpuszczam bo niechce mi sie bawic z wyciaganiem ich :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.