Skocz do zawartości

F30, stuk przy skręconych maksymalnie kołach


Sabat

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Może ktoś zasugeruje. F30 320i. Objaw - przy skręconych na maksa kołach w prawo, przy cofaniu nagle słychac jedno, bardzo głośne metaliczne uderzenie z okolic przednich kół (tak przynajmniej słyszę w kabinie). Dzwięk - tak jakby młotkiem stuknąć w kowadło ;). I żeby zaciemnić obraz - nie dzieje się to za każdym razem. Najczęściej dzieje się to, gdy żona pojedzie na zakupy, zaciągnie ręczny, wróci po zakupach, wyjeżdza z miejsca parkingowego tyłem i 'łup'. Potem już nic nie stuka i nie można tego wywołać samemu... Dzisiaj wziąłem jej auto na plac, skręcałem w prawo, w lewo, do przodu, do tyłu, ręczny zaciągalem, zwalniałem i cisza. Próbowałem wywołać stuknięcie przez 10 minut i nic. Ale wystarczy postawić na dłuższy czas, zaciągnąć ręczny, potem skręt, cofanie i 'łup'. Mechanik nic niekopojącego nie widzi, luzów brak.

Moje pierwsze podejrzenie było, że to coś z ręcznym, ale słyszę uderzenie z przodu a ręczny jest na tyle... i zawsze stuk jest przy skręconych kołach i przy cofaniu.

Ktoś miał podobny objaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie słychać żadnych stuków, przy kreceniu kierownica - cisza. Wiec nie wydaje mi się, że to to może być maglownica. Na filmikach na youtube widzę, jak w beemkach są problemy z maglownicą, to to słychać. A u mnie nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko, że nie słychać żadnych stuków, przy kreceniu kierownica - cisza. Wiec nie wydaje mi się, że to to może być maglownica. Na filmikach na youtube widzę, jak w beemkach są problemy z maglownicą, to to słychać. A u mnie nic.

 

U mnie stukało przy jeżdzie na wprost - przy dodaniu/puszczeniu pedału gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy przy okazji występuje „pulsacyjne hamowanie” (auto jakby podskakuje) hamując przy niskich prędkościach 40-70km/h? Zerknij na klocki z przodu. Spróbuj wyczaić moment, czy stuk występuje podczas rozpoczęcia hamowania (gdy cofasz, a koła są skręcone). Jak tak, znaczy że (prawdopodobnie) któryś przedni klocek hamulcowy się rozpada. U mnie tak pordzewiał, że prawie okładzina się odkleiła. Dodam, że 15/11/22, gdy wymieniałem koła, wyglądał całkiem w porządku, a przy cofaniu stuk już występował (i też nie zawsze). Jak zajrzałem na klocki dwa tygodnie temu - tragedia. Po wymianie - cisza.


Tak to wyglądało u mnie:

https://ibb.co/BGvb5xB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były wahacze do wymiany. Widać było że, guma jest wyrobiona - latało się trochę po nierównych drogach :)

Ponadto objaw jaki u mnie występował to stuk przy puszczaniu hamulca po zatrzymaniu pojazdu. Z uwagi na to że to guma to najczęściej było słychać w gorące dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.