Skocz do zawartości

Awaria zestawu wskaźników (zegarów)


darosso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się podzielić doświadczeniami z awarii zestawu wskaźników w aucie F31 320i z rocznika 2014. Auto mam od nowości. Tydzień temu wymieniałem po 9 latach akumulator na nowy Bannera AGM 92 Ah. Wymianę zarejestrowałem ISTA+. Po dwóch dniach pojechałem w góry na narty. A że nie miałem box-a dachowego to narty przewoziłem na krótkich dystansach wewnątrz auta. Przedostatniego dnia pobytu po uruchomieniu auta zauważyłem że konsola zegarów nie działa. Nie pracuje prędkościomierz, obrotomierz, brak wskazania poziomu paliwa, brak odgłosu uruchomionych kierunkowskazów, nie działa zegar z czasem. Poczytałem na forach Bimmer i zacząłem wiązać awarię z niedoładowanym akumulatorem. Podobno system zarządzania energią wyłącza moduł wskaźników żeby zaoszczędzić energię na podstawowe funkcje pojazdu. A że jestem jeszcze na wyjeździe to nie mam ani miernika, ani laptopa żeby podłączyć się do OBD. Byłem też pewny że auto w środku jest zawilgocone z powodu resztek śniegu. Zabrałem wszystkie dywaniki do osuszenia i następnego dnia wróciłem do auta. Uruchomiłem i zestaw wskaźników zaczął działać. Tylko zegar czasu musiałem ponownie ustawić. Może to też mieć znaczenie że auto przez kilka ostatnich lat zawsze było garażowane. A teraz trafiła się dodatkowo nieprzyjemna pogoda i stało pod chmurką. Na ten moment mam dwa podejrzenia. Albo zawilgocona elektronika, albo problemy z niskim napięciem AKU. Jeżeli będę miał jakieś nowe informacje na ten temat to się nimi podzielę.

Co ciekawe akumulator Bannera montowany był fabrycznie tyle że z naklejką BMW. Z naklejką BMW kosztuje ponad 2 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

C.d. sprawy.

W pierwszym poście napisałem że udało się uruchomić zegar na konsoli. Jednakże zegar nie działał prawidłowo. W ciągu 24 godzin potrafił przewinąć się tylko o jedną minutę. Pomogło odłączenie minusowej klemy akumulatora na co najmniej 2 godziny i w ten sposób nastąpiło zresetowanie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.