Skocz do zawartości

zestaw głośnomówiący


elzbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość podłączenia smartfona do fabrycznego zestawu głośnomówiącego. Blado wyglądam w temacie elektroniki a chciałabym korzystać z telefonu w sposób dozwolony ale bez większej ingerencji w instalację. Proszę o podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
podłączenia smartfona do fabrycznego zestawu głośnomówiącego

Co przez to rozumiesz ? Miałaś jakiś telefon oryginalnie ?


Jest taka możliwość, żeby smartfona podpiąć, ale jest z tym trochę roboty, a jeśli rocznik auta to 1999 to raczej trzeba będzie dorabiać okablowanie, a potem zakodować moduł, a przynajmniej sparować telefon z autem przy pomocy Pasoft'a.


Tutaj świeży temat

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=370118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To musisz sprawdzić jaki moduł masz konkretnie w bagażniku po lewej stronie w schowku na samej górze jeszcze nad czytnikiem navi jeśli taki masz. Tam będzie srebrna płaska puszka i jakie kable tam wchodzą. Na pewno masz zatem okablowanie i mikrofon. Potrzebny jest moduł I-BUS z bluetoothem i antenka bluetooth. Generalnie to każdy elektryk powinien sobie poradzić z połączeniem wszystkiego w całość.


Też miałem fabryczny telefon, zamontowałem moduł bluetooth w zamian, a telefon oryginalny wywaliłem i dałem w to miejsce schowek z podłokietnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrnej płaskiej puszki nie ma, jest czarna duża puszka plastikowa umieszczona w poziomie to znaczy równolegle do podłogi. Doprowadzona jest biała kostka z ośmioma kabelkami, na boku odczytałam bodajże SUF3988F, od spodu trudno odczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie chodzi o coś takiego


aac8270b-3942-49bc-bb27-464fd4dde72c.jpg


, ale tam jest jeszcze złącze starego typu


d32b1785-8894-4ab7-ba07-99a9660eba86.jpg


W takim razie można byłoby pójść według tego opisu

http://www.frankies-bmw.com/7series/diy/bluetooth/bmw_7series_bluetooth.php


Zależy jeszcze jakie masz radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam Business kaseciak którego użyłam przez 17 lat może 5 razy. Co do puszki to właśnie taka jaką wrzuciłeś, oczywiście dziękuję za zaangażowanie się w temat ale dla mnie jest to czeski film, nic nie widać nic nie słychać, po prostu czarna magia. Chyba sobie dam spokój, niech samochodzik pozostanie w stanie ,,dziewiczym" tak jak ja. Ha, ha, ha....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.