Skocz do zawartości

Po wymianie czujnika ABS nadal palą się kontrolki ABS 4x4 rę


domin1208

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio opisałem jaka wydarzyła się u mnie sytuacja odnośnie BMW X3 e83 2.0 150 km

Podczas jazdy nagle zapaliły mi się 4x4 ręczny ABS i awaria systemu hamulców . Przestał działać prędkościomierz i z tyłu samochodu zaczęły wydobywać się dziwne odgłosy jakby samochód miał się rozpaść. Odczepilem wtyczkę od skrzynki rozdzielczej i odgłosy ucichły. Wyczytałem aby wymienic lewy tylny czujnik ABS. Czujnik wymieniłem. Zgasły wszystkie kontrolki, prędkościomierz działa i po włożeniu wtyczki nie słychać stuków. Po przejechaniu 10 km wszystkie kontrolki ponownie się świecą. Prędkościomierz jednak nadal działa także coś tam się naprawiło. Czy kontrolki zgasną ? Czy jakaś inna awaria ma tutaj miejsce ?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz ponownie zepsuty któryś czujnik lub koronkę. Cztery kontrolki to raczej tylko to może być. Dwa lata temu miałem uwalony przedni prawy a kilka dni temu prawy tył. W obu przypadkach wymiana czujnika pomogła. Tylko że ja nie kupowałem zamienników tylko używany oryginał. Podłącz pod komputer bo tak to zgadywać można który.

Albo zainwestuj 300 zł w prosty tester diagnostyczny do bmw.... napewno się przyda i to nie raz.

I jeszcze jedno zamiast wyciągać wtyczkę że skrzynki wystarczy wyciągnąć bezpiecznik 26 w schowku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.