Skocz do zawartości

Wymiana olej w automatycznej skrzynie biegów


Rafal199012

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry


Z racji tego że w mojej F25 35d panewka zrobiła "puk puk" byłem zmuszony wyjąć silnik i zabrać się za remont. Wyciągając silnik, wyjąłem go razem ze skrzynią biegów, dlatego też myślę o wymianie oleju i stąd nasuwa mi się pytanie.

Czy na wyjętej skrzyni można w niej wymienić olej ? Czy do zalewania oleju musi być jakaś specjalna procedura ?


Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienić statycznie normalnie na aucie, będzie wygodniej raczej.

Jedyne co można zrobić to zlać olej z konwertera i nalać tyle co trzeba, żeby pociągło.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witaj


ponizej instrukcja : Informacja serwisowa producenta skrzyn


https://docplayer.pl/54889598-Informacja-serwisowa.html


Zależnie od stylu jazdy firma ZF zaleca wymianę oleju co 80.000 do 120.000 km lub najpóźniej pod upływie ośmiu lat .

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, spuszczę olej, wleje tyle ile wyleci plus +/- 0.5 l i potem już na aucie sprawdzę ile dolac czy upuścić :)

Jeszcze będę musiałem rozkręcić skrzynkę rozdzielczą, bo są delikatne ślady pocenia, na jakie masę uszczelniającą najlepiej złożyć, dirco czy może znać coś lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Po 150 kkm skrzynia trochę zaczęła szarpać przy redukcji z 2 na 1 bieg. Dokonałem wymiany statycznej oleju w skrzyni 8HP45 korzystając z zestawu ZF - wlałem ponad 8 litrów, ale szarpanie się zwiększyło przy redukcji z 3 na 2 i z 2 na 1 bieg. Po przejechaniu ponad 2 kkm pojechałem do serwisu na dynamiczną wymianę wraz z resetowaniem oprogramowania. Teraz działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.