Skocz do zawartości

Palenie z pilota jak to jest ???


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie cała filozofia polega pewnie na przekaźniku i impulsie, który przestawia przekaźnik na takiej zasadzie jakby się przekręciło kluczyk i odpala auto. Tak samo jak wszystkie startery na guzik. Jak się chce to wystarczy zwykły alarm z dodatkowym sygnałem, który się podpina pod zapłon. No ale minusem jest to, że wystaczy zapomnieć o wrzuconym biegu i auto nam samo odjedzie po naciśnieciu guzika nawet przypadkiem.

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedpiszcą - praktyczne tylko w automatach. W manualach zostawianie na luzie wymaga zaciągniecia recznego. Raczej jest to glupi pomysl w warunkach zimowych. A glownie w zimie odpalanie z pilota ma to sens - mozna sobie nagrzac auto. Kolega z kanady mowil, ze jest to bardzo popularny wynalazek u nich, wsrod osob nie posiadajacych garazu. A jak wiadomo w kanadzie w zimie maja nawet i 40 stopni ponizej zera, wiec najlepiej jest jechac z garazu w domu do garazu w pracy, no a w ostatecznosci wyjsc na zewnatrz (gdy sie nie ma garazu) ale wsiasc do rozgrzanego auta. Bo kierownicy o temp -40 raczej nie da sie dzierżyc w dłoniach :D

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bajerem z allegro kup sobie cume kotwiczącą auto bo czasami mozesz go szukac na innej ulicy!!!!Pozdrawiam

 

Hehehehehe dobre masz racje chyba odczepie się od tego bo często zostawiam auto na biegu a w zimie to zasada jeszcze mi umknie hehe :mrgreen: :cool2:

BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer jako bayer jest ok.

 

Jednak jeżeli chodzi o praktyczne zastosowanie to dla mnie jest zerowe.

Jedyne możliwe rozwiązanie praktyczne na mrozy to webasto. Programowane, czy odpalane z kluczyka - bez znaczenia, ważne, żeby działało :) Odpalanie i rozgrzewanie silnika na postoju przy takich mrozach to morderstwo, do tego w manualach, jak pisaliście, trzeba pamiętać o biegu hehe

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

i pozdrawiam forumowiczów bo to mój pierwszy post.

Temat zapalania, jest bardziej skomplikowany dla tych co mają automat i nie daj boże fabryczny immoblizer. Sam sygnał zapal sterowany jakimkolwiek przekażnikiem, np tym z allegro nie odbezpieczy komputera który czeka na sygnał kodowy z immoblizera. Oczywiście jest na to metoda:

u zachdnich producentów jest do kupienia odpowiedni moduł , w który wkłada się na stałe drugi kluczyk fabryczny który swój kod przekazuję modułowi i ten wysyła sygnał do kompa- zapal. Dla poważnie zainteresowanych , gdzieś to odszukam. Bo temat zgłebiłem.

A Webasto - jest łatwę w Dieslach - w Benzynie też do dostania ale rzadziej i drożej oj drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.