Skocz do zawartości

E61 2004 nie działa licznik, nawigacja, brak komunikacji OBD


ibaku3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z elektroniką w swoim E61 530d 2004r.

Ostatnio po podlaczeniu czujnika ciśnienia spalin wycieraczki zaczęły samoistnie działać, przestały działać zegary, nawigacja, kontrolka alarmu pod lusterkiem zaczęła się cały czas palić. Po wyłączeniu i włączeniu silnika zegary i nawigacja wróciły do normy, ale kontrolka alarmu nadal nonstop się paliła.

Po powrocie do domu odłączyłem akumulator i Ostatnio podłączyłem go spowrotem, samochód odpalił bez problemu, wycieraczki nie chodziły, ale znowu przestał działać licznik i nawigacja, chcialem sprawdzic błędy komputerem OBD,a tutaj zdziwienie, brak jakiejkolwiek komunikacji z samochodem. Wydaje mi się że mogłem zrobić jakieś zwarcie podłączając czujnik. Sprawdzałem moduł MPM w bagażniku i wszystko z nim w porządku, bezpieczniki w bagazniku i schowku też sprawdzone, dodam, ze kupiłem nowy akumulator i dalej to samo... Gdzie dalej szukać przyczyny, które moduły sprawdzić?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś problem z wariującym licznikiem - u mnie problemem okazała się nadpalona masa, szedłbym tym tropem skoro poszło zwarcie.

Było:

BMW E60 525D WBANC51020B134888 - Rozbita

BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Aktualnie:

Mercedes W212 E200 CGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie masa była upalona od licznika, musiałem zdemontować licznik i pociągnąć nową. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć czy klema może powodować takie problemy bo z identycznym problemem jak u Ciebie się nie spotkałem.

Było:

BMW E60 525D WBANC51020B134888 - Rozbita

BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Aktualnie:

Mercedes W212 E200 CGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Body-Gateway Module (KGM) został zamontowany od 09/2005 r. w modelach E60, E61, E63, E64. KGM zastępuje funkcję bramy w dotychczas zamontowanym module bezpieczeństwa i bramy (SGM). KGM zintegrował następujące funkcje dodatkowe:

• Przedni centralny zamek (poprzednio w module drzwiowym)

• Przednie szyby elektryczne (wcześniej w module drzwiowym)

• Lusterka zewnętrzne (wcześniej w module drzwiowym)

• Oświetlenie drzwi przednich (wcześniej w module drzwiowym)

• Moduł mikrozasilania

• Serwotronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo w końcu jakieś konkrety.

B517889, czekam na odpowiedź


Skoro SGM odpowiada również za MPM, to może dlatego miałem błąd Micro-power module

D9C7 - K-CAN Comunniction error

D9C4 - K-CAN bus low

Tyle błędów udało mi się wyłapać chwilę po tym jak zaczęła wariować elektronika, teraz już niestety nie mogę się połączyć z komputerem... Jeszcze jedno, może spróbować włożyć nowe bezpieczniki tylko pytanie, przekładać bezpieczniki na podłączonym akumulatorze czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.