Skocz do zawartości

Klimatronik co i jak?


fast-bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Na początku dodam że czynnik w klimie mam, normalnie też się załącza ale tylko tym przyciskiem z prawej strony. Przycisk max nie działa. Kiedyś działał, włączał klime na max. A teraz nic się nie dzieje. Temperatura zewnętrzna winna? Czy może coś w elektryce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba jest ok. Jeśli temp. na zewnątrz ma znaczenie. Teraz sprawdzałem jest 7,5stopni i się klimatronik na max włączył. Nie pamiętam temp jaka była gdy się nie chciał włączyć ale napewno było chłodniej. Może poniżej 5st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie ma działać :)

Uff. Oby jak najdłużej. A powiedz mi , czy jak układ klimy będzie miał za mało czynnika to klimatyzacja się prawdopodobnie dla bezpieczeństwa nie włączy, tak? Żeby sprężarki nie zatrzeć. Pusty układ, czujnik wykrywa spadek lub brak ciśnienia i lipa.

Ale czy na przycisku będzie się świeciła dioda po włączeniu zawsze czy w przypadku braku tego czynnika nawet doda się nie zapali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oplu miałem tak, że czy czynnik był czy nie po włączeniu klimy, sprężarka włączyła się TYLKO gdy miała czynnik (odpowiednie ciśnienie w układzie) ale dioda na przycisku zapalała się zawsze , bez względu czy sprężarka ruszyła czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to fajnie jak by była (być może jest) więc się zbłaźnie, możliwość zamontowania w układ klimy manometr. Nie koniecznie w kabinie. Może być na przewodzie klimy pod maską. Otwierasz, widzisz ciśnienie i wiesz ile masz czynnika. Czy dobić czy nie za szybko ubywa. Może nie aż tak potrzebne ale byłoby wszystko pod kontrolą, bez niespodzianki typu że dzień przed planowanym wyjazdem na urlop nagle kończy się klima i wydatek nagły oraz auto w serwisie. A żem zafilozofował . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy braku czynnika klima się nie załączy, ale lampka się nadal świeci. W niektórych wersjach silnikowych można było w INPA podejrzeć ciśnienie po stronie wysokiej, ale to i tak niewiele mówi o ilości czynnika. Kiedyś kupiłem coś takiego


0_629_3918_f6d7c061ff2fe96929186ef314f603fbbfa24af8b51254c7e3968bf0646efdc7.jpg


ale to bardziej zabawka niż narzędzie pomiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy braku czynnika klima się nie załączy, ale lampka się nadal świeci. W niektórych wersjach silnikowych można było w INPA podejrzeć ciśnienie po stronie wysokiej, ale to i tak niewiele mówi o ilości czynnika. Kiedyś kupiłem coś takiego


0_629_3918_f6d7c061ff2fe96929186ef314f603fbbfa24af8b51254c7e3968bf0646efdc7.jpg


ale to bardziej zabawka niż narzędzie pomiarowe.

No właśnie. Zapali się zawsze. He a nie powinno gdy nie ma czynnika to byłby znak dla użytkownika że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak jak te do pomiaru ciśnienia w kołach - przyciskasz na chwilę końcówkę do zaworu niskiego ciśnienia i odczytujesz zapamiętany pomiar.

No właśnie. To miałem napisać. Nawet sprytne


Ale takiego zegara montowanego na stałe w układzie chyba nie ma , ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Tak. Pomyliłem się . A wiesz może czy jakbym chciał znów uruchomić Webasto to dużo grzebania? Mianowicie nie jest mi jakoś pilnie potrzebne ale auto fabrycznie było w nie wyposażone. Pompka pod podłogą jest. Cały sterownik w silniku też. Ale ktoś zmienił radio na większe i usunął z deski panel do odpalenia Webasto (jeśli takowy był) bo wątpię że odpala się je tylko z pilota, którego zresztą też nie mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli Webasto ma działać jako ogrzewanie postojowe to muszą być zegary w wersji HIGH, potem programowanie. Jeśli tylko jako dogrzewacz silnika to trzeba podpiąć INPA i zobaczyć czy się komunikuje z modułem i jakie są błędy. Zwykle uszkodzeniu ulega pompka wody i elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Webasto ma działać jako ogrzewanie postojowe to muszą być zegary w wersji HIGH, potem programowanie. Jeśli tylko jako dogrzewacz silnika to trzeba podpiąć INPA i zobaczyć czy się komunikuje z modułem i jakie są błędy. Zwykle uszkodzeniu ulega pompka wody i elektronika.

Mega. Jako postojowe to wiem ale że może dogrzewać silnik to nie wiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.