Skocz do zawartości

Usunięcie DynamicDrive e60 LCI


kolodz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam 525d e60 LCI z Dynamic Drive.

Chce to usunąć, zaczynają sie problemy z przeciekaniem przedniego i tylnego.


Chce sie tego pozbyć,

Czy ktoś wie, co trzeba zrobić?

Wyprogramować to juz wiem, 600zł kosztuje wyprogramowanie DD.

Zastanawiam sie czy wystarczy połączyć te 2 rurki ze sobą co wchodzą do siłownika ? Zeby olej od wspomgania poprostu zawracał?

Czyli wchodzący wężyk z wychodzącym?


Ktos próbował tego?


Bylbym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , to ja akurat wiem :D

Mam wiekszy problem, co zrobić z dwoma wężami hydraulicznymi, po demontażu aktywnych stabilizatorów, na jeden stabilizator wchodzą 2 węże, wydaje mi się, że jest to przyjście ciśnienia oleju i powrót do pompy wspomagania.


Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś miał jakąś opinię, może ktoś z Was już demontował taki Dynamic Drive w e60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wymienie pompe wspomagania na zwykłą która nie obsługuje Dynamic Drive, to będę mógł poprostu wyjąć cały układ Dynamic Drive? Oczywiscie wykodowując cały układ DD z systemu?

Czyli demontaż wtedy:

- pompy Dynamic Drive (to nie pompa wspomagania, to coś na zasadzie pompy sterującej chyba, oddzielny element)

- wszystkich rurek biegnących do aktywnych stabilizatorów

- zastąpienie aktywnych stabilizatorów, zwykłymi z e60 która tego fabrycznie nie miała.


Pompę główną wspomagania mozna kupic juz za 1000zł TRW.

A całą reszte - ten rozdzielacz i węże jeśli puszczą śruby też mógłbym sprzedać, no i tylny aktywny stabilizator bo jest dobry.


Co myślicie?

Mam wtedy o wiele mniej mozliwosci wycieku płynu oraz do układu całego tez by mniej weszło.


Jestem bardzo ciekaw Waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.