Skocz do zawartości

Nie wyłącza się silnik !!!! E32 730i - proszę o pomoc !!!


olo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem z moim bmw 730i E32, wyłączam zapłon, wyjmuję kluczyk a silnik dalej chodzi, w momencie kiedy wyłączam światła silnik gaśnie. Jeżeli światła są wyłączone i wtedy gasze silnik to zgaśnie on bez problemu. Moje zdziwienie za pierwszym razem było tym większe, że na obrotomierzu jest 0, i tak też wyglądają wskażniki jakby silnik został wyłączony....nigdy w życiu nie widziałem czegoś podobnego...fakt, kiedyś miałem fiata który lubił sobie chwile pochodzić po wyjęciu klucza ale to nie fiat....

proszę o pomoc, co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że twój fiat łapał samozapłon np. z powodu nadmiaru nagaru, a w BMce masz uszkodzoną lub przerobioną instalację elektryczną.

Może poprzedni właściciel zepominał zgasić światła i rozładowywał mu się akumulator :P . To jest pewny sposób. :roll:

 

Zacznij od obejrzenia skrzynki bezpiecznikowej i okolic.

A może to uszkodzona stacyjka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzieki, tak pi razy drzwi myslalem, jezeli chodzi o uszkodzenie stacyjki, poniewaz pierwszy raz zdarzylo mi sie to wczoraj a jezdze tym autem od pewnego czasu, gdyby ktos mial jeszcze jakis pomysl zanim bede zmuszony do udania sie do warsztatu to BARDZO PROSZE O POMOC....

narazie nie jest zle, poprostu silnik wylaczam wylacznikiem swiatel, ale snilo mi sie juz pierwszej nocy tysiace informacji na wyswietlaczu serwisu:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem po uruchomieniu silnika i mimo nie włączenia świateł włącznikiem nie zaświecają się one ?, bo jeśli tak to świadczy o tym, że ktoś spiął obwód zasilania świateł z obwodem zapłonu.

Może to po to by jeździć na światłach cały rok i nie zapominać ich włączyć.

Nie jest to jednak dobry sposób. :naughty:

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, swiatla wlaczaja sie niezaleznie od wszystkiego, jedynie od tego czy sie je wlaczy czy nie, jedyny problem to silnik, ktory wylacza sie jedynie po wylaczeniu swiatel (kiedy sa wylaczone kluczykiem, lub po wyjeciu kluczyka ze stacyjki wylacznikiem swiatel).......wszystko bylo przez dlugi czas ok, dopiero od kilku dni wystepuje ten problem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, tak nagle sie to zaczelo...przejechalem kilka tys.km i nic...do dnia przedwczorajszego...nagle wieczorem gaszac silnik cos bylo nie tak...wszystko jakbym juz mogl wysiadac ale slysze dzwiek silnika..wylaczam swiatla silnik gasnie...i tak jest juz teraz caly czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.