Skocz do zawartości

G30 aktualizacje software - płatne?


deusexe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mogę samemu przeprowadzić aktualizację BMW G30? "My BMW" nie znajduje automatycznie nowej wersji, a serwis żąda dużych pieniędzy... W moim drugim aucie BMW G20 aktualizacje same się robią przez apkę My BMW 2 razy w roku.

A może możecie kogoś polecić kto to może zrobić za rozsądne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę samemu przeprowadzić aktualizację BMW G30? "My BMW" nie znajduje automatycznie nowej wersji, a serwis żąda dużych pieniędzy... W moim drugim aucie BMW G20 aktualizacje same się robią przez apkę My BMW 2 razy w roku.

A może możecie kogoś polecić kto to może zrobić za rozsądne pieniądze...

 

Jak masz jeszcze gwarancje to jedź do serwisu i powiedz ze ci się CarPlay resetuje w trakcie jazdy, u mnie zadziałało już w dwóch przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kanał na YT gdzie spec od programowania/kodowania dosyć fajnie to tłumaczy, oczywiście nie przekazując pewnych szczegółów, bo przecież musi jakoś zarabiać :). Bmw Diagsoft, jakoś tak.

Generalnie z programowaniem jest tak, że można to teoretycznie zrobić za pomocą ista, choć wg. specjalistów nie jest to za bardzo polecane i najlepiej aktualizować za pomocą e-sys.

Czy można to zrobić samemu?

Tak, choć ja mimo faktu że mam już i istę i e-sys tego się nie podejmuję - nie mam laptopa który pomieści tak dużo GB danych (mam tylko bazę do kodowania, bez programowania) + trzeba mieć zasilacz diagnostyczny, gdyż aktualizacje chwile trwają i na akumulatorze by nie wytrzymał, a utrata zasilania podczas aktualizacji to opcja baaardzo szkodliwa.


Reasumując - można to zrobić samemu, ale potrzebny zasilacz diagnostyczny (najlepiej 100A) + trochę wiedzy.

Nie powinno to kosztować jakoś bardzo dużo również u specjalistów w tym temacie.

Na gwarancji zrobią Ci pewnie za darmo, ale jak miałeś pokodowane jakieś dodatkowe tematy to Ci to wszystko zniknie.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to aktualizację przez aplikację czy tam z samochodu aktualizują jedynie iDrive bez aktualizacji modułów samochodu.

Aktualizacja modułów (podnoszenie i-level pojazdu) jest o wiele poważniejsza i wymaga ISTA+ lub E-Sys.


@adziopak

na akumulatorze by nie wytrzymał, a utrata zasilania podczas aktualizacji to opcja baaardzo szkodliwa.

 

Ogółem się zgadzam, aczkolwiek głównie chodzi o to, żeby nie spadło napięcie poniżej wymaganych wartości. Można mieć naładowany akumulator, a wystarczy, że nagle będzie bardzo duży pobór prądu i moduł klęknie przy aktualizacji bo np. napięcie spadło poniżej 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, Van_dal napisał(a):

A skąd można pobrać aktualizację softu?

Ja szukam tutaj https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html ale po wpisaniu VIN pokazuje że nie muszę aktualizować i nie pokazuje pliku w ogóle.

 

 

 

Aktualizacje robisz ISTA lub E-Sys. Musisz miec interfejs i laptopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luk_byd napisał(a):

Aktualizacje robisz ISTA lub E-Sys. Musisz miec interfejs i laptopa

Można też było zgrać na pendrive i robić. dzwoniłem do BMW i aktualizacje robią się teraz przez apkę My BMW ale dla aut z ID7. Dla niższych ID zostaje serwis albo pliki gdzieś zachomikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 21.03.2024 o 14:04, Van_dal napisał(a):

Można też było zgrać na pendrive i robić. dzwoniłem do BMW i aktualizacje robią się teraz przez apkę My BMW ale dla aut z ID7. Dla niższych ID zostaje serwis albo pliki gdzieś zachomikowane.

Czy wiesz o czym piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
6 godzin temu, Van_dal napisał(a):

Tak. Pisze o aktualizacji ID6, która kiedyś można byli pobierać na pendrive. 

Ale miał na myśli aktualizacje modułu telekomunikacyjnego, a nie całego ID6 czy całego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.