Skocz do zawartości

Koniec gwarancji


mariusz250wr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

w tym wątku chciałbym poznać Wasze sugestie i doświadczenie życiowe na co należy zwrócić uwagę przed końcem standardowej gwarancji. Jakie mieliście problemy z autem, co naprawili w ramach gwarancji a czego nie. W styczniu kończy mi się standardowa dwuletnia gwarancja na moje g20 318i. Mam jeszcze rozszerzoną gwarancję o kolejne lata ale to inna bajka. Obecny przebieg 50tkm i bez większych problemów z autem poza skrzypieniem przedniego zawieszenia.Poruszałem temat na forum ale nie spotkałem się z odzewem. Byłem z tym już w dwóch różnych ASO i jednym udało się odtworzyć skrzypienie ale poza rozebraniem zawieszenia nie zdiagnozowali przyczyny, a w drugim nie udało się wywołać skrzypienia(występuje tylko czasem). Chciałbym też poznać Waszą opinię czy warto jechać na niezależny serwis sprawdzic czy nie ma jakiegos wycieku, zapocenia? G20 chciałbym zostawić na długie lata. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w tym wątku chciałbym poznać Wasze sugestie i doświadczenie życiowe na co należy zwrócić uwagę przed końcem standardowej gwarancji. Jakie mieliście problemy z autem, co naprawili w ramach gwarancji a czego nie. W styczniu kończy mi się standardowa dwuletnia gwarancja na moje g20 318i. Mam jeszcze rozszerzoną gwarancję o kolejne lata ale to inna bajka. Obecny przebieg 50tkm i bez większych problemów z autem poza skrzypieniem przedniego zawieszenia.Poruszałem temat na forum ale nie spotkałem się z odzewem. Byłem z tym już w dwóch różnych ASO i jednym udało się odtworzyć skrzypienie ale poza rozebraniem zawieszenia nie zdiagnozowali przyczyny, a w drugim nie udało się wywołać skrzypienia(występuje tylko czasem). Chciałbym też poznać Waszą opinię czy warto jechać na niezależny serwis sprawdzic czy nie ma jakiegos wycieku, zapocenia? G20 chciałbym zostawić na długie lata. Pozdrawiam

 


Jeśli masz pakiet gwarancyjny to nie martw się. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy gwarancja a pakietem. Od lutego leci mi pakiet i wymienili prawie pół auta, a czasem sami informowali mnie podczas przeglądu, że coś znaleźli i trzeba to naprawić w ramach gwarancji.


W mojej ocenie pakiety działają rewelacyjnie.


Dodatków np BMW Inchape oferuje darmowe przeglądu tuż przed końcem gwarancji, żeby właśnie wykonać Ci naprawy gwarancyjne:-) Polecam

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo gwarancji, kupując używane bmw 3, myślicie że warto dopłacić do modelu z 3 letnią gwarancją? Auto by szło przez leasing na 4 lub 5 lat, a też nie chciałbym bulić pieniędzy na każdą mini usterkę.

 

Wg mnie tak. Mi dokładnie jak minęły 2 lata to zaczęły się co miesięczne wizyty serwisowe.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam rozszerzona gwarancje i wymieniali w ramach gwarancji klocki hamulcowe i zaciski w okolicach 13k i 30k !!! i niedawno przy 55k zbiorniczek plynu do spryskiwacza, bo przestal pokazywac brak plynu i wycieraczki na sucho dzialaly :(

 

Te hamulce to chyba akurat z akcji serwisowej niezależnie od gwarancji każdemu, bo były wadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.