Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach zimowych


Ddawid_

Rekomendowane odpowiedzi

Na tabliczce obok drzwi kierowcy poda sa ciśnienia dla opon wszelakich i jak w letnim zestawie jeszcze rozumiem dlaczego przód tył o innych szerokościach ma inne ciśnienie tak dla zestawu zimowego gdzie każde koło jest jednakowe różnych ciśnień na osiach nie potrafię zrozumieć :D wiecie dlaczego tak jest? F31 320d xdrive opony to fabryczne 18 225/45 przód 2.2 tył 2.5 lub 2.6 jest. Czy w takim przypadku powinno się co sezon zmieniać opony osiami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce obok drzwi kierowcy poda sa ciśnienia dla opon wszelakich i jak w letnim zestawie jeszcze rozumiem dlaczego przód tył o innych szerokościach ma inne ciśnienie tak dla zestawu zimowego gdzie każde koło jest jednakowe różnych ciśnień na osiach nie potrafię zrozumieć :D wiecie dlaczego tak jest? F31 320d xdrive opony to fabryczne 18 225/45 przód 2.2 tył 2.5 lub 2.6 jest. Czy w takim przypadku powinno się co sezon zmieniać opony osiami?

 


Kurde ja ostatnio dopiero wyczaiłem, aż wstyd się przyznać po 4 latach użytkowania, że zimowki 18' mają inne zalecane ciśnienie niż letnie 19'(225 i 255 ), i 18 cali. Cały czas pompując komplet zimowych opierałem się na zalecanym ciśnieniu do 18" ale letnich czyli 2.4 przód 2.6 tył. Teraz zauważyłem że w wypadku zimowek M+S powinno być 2.4 przód i 2.8 tył , mam xDrive oczywiście.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanwaim się w taki razie czy powinno się zmieniać opony przód z tyłem w celu bardziej równomiernego zużycia czy trzymać je cały czas na tej samej osi. Kurde żałuje, że nie mam 335d :( jak zobaczyłem twój podpis rabbit72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zastanwaim się w taki razie czy powinno się zmieniać opony przód z tyłem w celu bardziej równomiernego zużycia

 

Robię tak od zawsze w przypadku jednakowych rozmiarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.