Skocz do zawartości

E39 3.0D 2003r rzuca silnikiem


Mateo530

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ;) Mam problem którego nikt nie da rady rozwiązać, a mianowicie chodzi o rzucanie silnikiem jakby wypadał któryś cylinder. Dzieje się to tylko na ciepłym silniku ,a dokładnie jak dostanie silnik obciążenia , jak włączę klimatyzacje lub skręcę na Maxa kierownicą. Wtryski były sprawdzane są okej, pompa w baku zmieniona na nowa bo padła, filtr paliwa nowy, na komputerze żadnych błędów nie ma. Korekty wtrysków okej , ale gdy zacznie rzucać silnikiem na boki korekty wtrysków wszystkie się rozjeżdżają, gdy rzuca silnikiem dodaje lekko gazu i wszystko wraca do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko na postoju to się dzieje ? Dane z INPA. Na postoju - korekty jak silnik zimny i rozgrzany, ciśnienie na listwie CR i czy jest stabilne czy wartości skaczą. Możesz wkleić zrzuty ekranu przez https://imgbb.com/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test przelewowy wtrysków i 2 wtryski leja bardzo mocno zostały zrobione dziś złożyłem auto i dalej występują takie same objawy, czy może być to regulator ciśnienia na listwie wtryskowej ? Nie mam aktualnie dojścia do komputera żeby sprawdzić znajomy będzie miał chwile to podjadę i wrzucę wszystkie zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli wtryski dają za dużo na przelew to ta usterka nie ma nic wspólnego z nierówną pracą silnika, co najwyżej problem z rozruchem. Regeneracja bywa zawodna, ale jak już się zdecydowałeś i wyjąłeś dwa to trzeba było wszystkie dać do sprawdzenia. Poza tym nie wiemy jakie były korekty przed zabiegiem w porównaniu do obecnych więc ciężko wyciągnąć wnioski.

 

czy może być to regulator ciśnienia na listwie wtryskowej ?

Regulator ciśnienia jest na pompie CR, a na listwie jest czujnik ciśnienia. Zły kontakt styków wtyczki czujnika powoduje niestabilne wskazania wysokiego ciśnienia i może dawać objawy szarpania. Zrób najpierw diagnostykę. Działanie po omacku może spiętrzyć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski raz dałem do sprawdzenia i gość powiedział ze jest okej lecz nie dawało mi sto spokoju zrobiłem test przelewowy i 2 wtryski lały ponownie oddałem wszystkie 6 sztuk do innego gościa który powiedział ze 4 są okej 2 zrobił auto odpala o wiele inaczej będę miał jak to podeśle zdjęcia z komputera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.