Skocz do zawartości

E46 m54b30 klekocze po dniu stania (szklanki) ?


Legal95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem ze np, rano po odpaleniu auto klekocze metalicznie ,i po chwili zazwyczaj do minuty lub szybciej cichnie i pracuje normalnie , czytałem ze to mogą być szklanki do wymiany ? Ale tez słyszałem o jakimś zaworu podstawy filtra. Czy ktoś miał podobna sytuacje i coś podpowie . Olej wymieniony na nowy 5w40 motul przed wymiana zrobiona płukanka lecz niestety nic to nie dało .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po długim postoju (po nocy) odkręć pokrywę filtra oleju i sprawdź czy jest w podstawie olej, dopiero jak wyciągniesz filtr ma spłynąć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klekot klekotowi nie równy. Załóżmy, że nie jest on mechaniczny - choć może być - tylko ciśnienia oleju. Pompę oleju zostawiamy w spokoju. Więc nam zostaje gęstość oleju, albo zawalony układ magistrali olejowej. Załóżmy, że olej jest ok. Choć nie napisałeś jaki to dokładnie olej, jakie ma normy? Więc zrzuć ten olej, zalej jeszcze raz dwie porządne płukanki, niech to pochodzi.


Gorzej jak po prostu sam silnik nie trzyma oleju. Wtedy płukankami tylko pogorszysz.


Najlepiej zlej olej i zalej Valvoline 5W30 Maxlife - tylko pełen syntetyk, a nie w technologii syntetycznej.


Maniek Ty żeś obcykany w tych tematach. Dlatego zapytam. Jak może być olej w podstawie filtra, jak odkręcając filtr wyciągasz od razu króciec na którym jest oring zamykający odpływ. Zawsze będziesz miał pusto jak odkręcisz filtr. Dlatego żeby sprawdzić zawór wykręca się filtr wkłada sam krócieć i zalewa olejem wtedy widzisz czy jest szczelny czy też nie. O ile dobrze pamiętam.


Legal95 nie masz prawa mieć oleju w podstawie jak wykręcisz filtr. Może rzeczywiście masz tak zawalony układ, że nawet olej nie spływa.

Maniek zaraz mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ten olej zleci w ciągu ułamku sekundy po odkręceniu pokrywy? Zdecydowanie nie, czasu w zupełności wystarczy żeby ocenić czy ten olej tam był czy spłynął kilka godzin temu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzisz tak, rzetelnie. Zawsze łyżka oleju zostaje. Po 24 godzinnym postoju i stanie nasączenia filtra to tylko magik jest w stanie to ocenić wyliczając krople oleju ściskając filtr, czy zawór sprawny, czy nie.

Musiałby długo stać, żeby było sucho. A co jeżeli zawór tylko delikatnie przepuszcza. I olej trochę dłużej będzie się utrzymywał, nie spływając od razu.


A tak wkładasz króciec zostawiasz na 12 godzin i masz pomiar od ręki w milimetrach. Rzetelnie czarne na białym.

Nie da się inaczej zaworu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten olej zleci w ciągu ułamku sekundy po odkręceniu pokrywy? Zdecydowanie nie, czasu w zupełności wystarczy żeby ocenić czy ten olej tam był czy spłynął kilka godzin temu.

Olej nie ścieka po odkręceniu pokrywy, tylko ścieka jak jesteś w trakcie odkręcania. A łyżka oleju zawsze Ci zostanie na dnie więc możesz sobie diagnozować...z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdzę i sprawdzam :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.