Skocz do zawartości

[E46 330D M57N] Wahacze przednie, co pożyje dłużej?


speed_maniac

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że ten temat przewijał się już niejednokrotnie, ale jakość części z poszczególnych firm zmienia się jak w czeskim filmie...

To co było aktualne 2-3 lata temu, niekoniecznie ma realny sens zimą 2022...


Do rzeczy... Po roku jazdy i 20.000k wahacze Lem pokazały znaczne zużycie sworzni i nadają się do wymiany. Dodam, że dziury staram się omijać, ale - poza jakością samych wahaczy - koła 17" i ciężki motor też pewnie zrobiły swoje...


Co polecilibyście obecnie: TRW, FEBI, FAG? Znajomy mechanik odradził mi wahacze Meyle HD, w których podobno potrafi odkręcić się sworzeń. Nie wiem ile w tym prawdy i jak często się to zdarza... W wahacze Lemforder'a ponownie nie zainwestuję, bo 20.000 to jednak zbyt krótki okres eksploatacji... A może to obecnie norma i trzeba wziąć najtańsze markowe, które idą na śmietnik raz do roku?

Zakładam zakup z łącznikami stabilizatora.


Pytanie pomocnicze: co myślicie o wstrzykiwaniu (grubą igłą) smaru silikonowego przez gumę sworznia czy tulei tak żeby opóźnić zużycie oraz korozję? Na różnych forach przewijały się elaboraty na ten temat, głównie w odniesieniu do słynnego wielowahacza dla grupy VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co osoba to inna opinia, więc linkiem dorzucę swoje 3 grosze :mrgreen:


2018.12.08 Zawieszenie przód

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=162704&start=465

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co polecilibyście obecnie: TRW, FEBI, FAG?

Gdybym kogoś nie lubił to byłby to dobry wybór.

Znajomy mechanik odradził mi wahacze Meyle HD, w których podobno potrafi odkręcić się sworzeń.

Myślę, że ten mechanik ma większy zarobek na wymianie wahaczy innych firm co rok i stąd ta teoria. Tylko meyle hd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek21112, @szymon-o


Dzięki za rozwianie złudzeń, Panowie. Odwieczna zasada: nie ufaj doradcy, który korzysta na Twoim wyborze ma moc również i tutaj.


Zamówiłem Meyle HD z mocowaniem oraz łącznikami.


Miałbym jeszcze cztery pytania pomocnicze:

- Wymienialiście już sworznie w tych wahaczach Meyle HD? Trzyma się to na tyle dobrze, żeby się nie obawiać?

- Czy przy montażu tych wahaczy można coś skopać, założyć na opak? Czytałem że nie ma tu cyrków typu dociąganie w pozycji roboczej, bo z racji konstrukcji wahacza i tulei, pozycja montażowa jest jedna. Prawda to?

- Warto kombinować ze wstrzykiwaniem smaru silikonowego przy pomocy igły w te gumy przy sworzniach? Wiem że pozamiata to gwarancję: jest to jakby naturalną konsekwencją takiej operacji...

- Przy wymianie (kiedyś tam) końcówek drążków, pójść również w Meyle HD czy w coś innego?



Pytam z racji tego, iż odwiedzę innego mechanika niż zwykle. U dotychczasowego magika trwa remont, który niebezpiecznie się wydłuża i - zmuszony przez ten poślizg - muszę szukać ratunku gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sworznie wynienia się bez problemu.

Montaż wahaczy prosty, bez obciążania koła, demontaż bywa upierdliwy bez odpowiednich widełek.

Nic nie wstrzykiwać.

Wahacze meyle hd, wszystko inne lemforder.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś już kiedyś pytał o paczkomat żeby wysłać 6-pak ale jakoś jeszcze nie dojechał :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy wymianę samych sworzni nie ma problemu wiadomo trzeba mieć prasę. Sworznie zewnetrze wciskasz wez roznicy natomiast te wewnetrzne juz musza byc wprasowane w odpowiednia strone bo pracuja w jednym kietunku.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@maniek21112


Bywa i tak.



@ziomekthx


Dzięki za istotną uwagę odnośnie wprasowywania sworzni wewnętrznych.


Dodam jeszcze że te stare, które poddały się po roku to były FEBI, nie Lem. Coś mi się pomyliło.

W wahaczach FEBI po roku i 20.000km poleciał prawy zewnętrzny sworzeń oraz obie obie duże tuleje gumowo-metalowe w mocowaniach tylnych.


Wahacze oraz mocowania Meyle HD wyglądają całkiem masywnie w porównaniu do tego, co zostało zdemontowane. Czas pokaże jak z trwałością.

Dzięki Wam nie kupiłem kolejnego syfu, który po roku zawoła o wymianę a potem wiadomo zbieżność jako koszt dodatkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.