Skocz do zawartości

E46 2.0d 136km Spadające Obroty


Catasv2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie po przeszukaniu forum nigdzie nie znalazłem wzmianki o tym.


Podczas odpalania na zimnym gdy normalnie po odpaleniu obroty powinny być jakieś 900 wchodzi na te 900 po odpaleniu i opuszcza je do 500 jakoś tak jakby miała zgasnąć ale zatrzęsie się dziwnie/szarpnie i wracają do 900 i już jest okej, na ciepłym silniku tak się nie dzieje, dodam że w lato, ciepłe dni tak nie ma dopiero w tedy jak temperatury spadają i robi się chłodniej czy ktoś się z tym już spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komputer i błędy na początek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Ja mam podobnie od zeszlego roku. Autko po odpaleniu przez chwile nierowno pracuje. Dzieje sie tak tylko prz pierwszym odpaleniu. Oddalem Autko do mechanika i stwierdzil ze to sterownik wyprzedzenia kata wtrysku na papie wtryskowej. Powiedziwl ze jak sie zrobi cieplej to to ustanie, bo najprawdopodobnej jest "przytarty " tloczek na pompie i jak paliwo jest zimnne to tk sie dzieje.

I faktycznie przyszla wiosna ,lato i problem znikna :D

Ale niestety znowu przyszla zima i problem powrocil. Rozwiazniem jest wyjecie pompy ze sterownikiem i regeneracja koszt ok 2,5k pln.

I mysle ze u Ciebie bedzie podbny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

On 1/30/2023 at 12:11 AM, Artiko said:

Witam

Ja mam podobnie od zeszlego roku. Autko po odpaleniu przez chwile nierowno pracuje. Dzieje sie tak tylko prz pierwszym odpaleniu. Oddalem Autko do mechanika i stwierdzil ze to sterownik wyprzedzenia kata wtrysku na papie wtryskowej. Powiedziwl ze jak sie zrobi cieplej to to ustanie, bo najprawdopodobnej jest "przytarty " tloczek na pompie i jak paliwo jest zimnne to tk sie dzieje.

I faktycznie przyszla wiosna ,lato i problem znikna 😄

Ale niestety znowu przyszla zima i problem powrocil. Rozwiazniem jest wyjecie pompy ze sterownikiem i regeneracja koszt ok 2,5k pln.

I mysle ze u Ciebie bedzie podbny problem.

Tylko u mnie jest inaczej i przyjżalem się głębiej temu jak to się objawia i jednak na zimnym przy 1 odpalaniu w ciepłe dni (lato) mam to samo czasami jest czasami nie ma, odpalam obroty idą 900 i odrazu spadają do 500 jakby auto miało zgasnąć ale je podnosi (równa) spowrotem do 900 i chodzi równo, mam to już kilka lat i nic się z tym nie dzieje, dodam że nie zawsze tak jest dzieje się to losowo mega dziwne czasami mimo że zimny to nie opuści obrotów i nie zatelepie a czasami właśnie tak się robi jak wyżej pisze, zaczęło się chyba od tego jak zmieniłem końcówki wtryskiwaczy to tak zaczęła palić dziwnie może wpadniecie na coś 

Edytowane przez Catasv2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.