Skocz do zawartości

Jak w końcu jest z tym rozrządem? M47N


prestigecelth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, piszę z pewnym zapytaniem o rozrząd w bmw e60 520d m47n. Powiem szczerze szukając info na forach, żeby nie zakładać podobnego tematu, znalazłem może 2 tematy ale i tak nie trafne, może źle szukam nie wiem, ale gdy odpalam samochód na zimnym, przez 2-3 min słyszę szum z przodu silnika, oraz nasłuchując przy lewym nadkolu. Z tego co udało mi się znaleźć w internecie, to informacja że rozrząd wymienia się przy 400-500 tys km przebiegu, o ile w ogóle będzie go słychać, bo rozrząd w tym silniku nie jest rzeczą problematyczną i na palcach idzie policzyc silniki gdzie sie faktycznie rozciagnal, nie tak jak w następcy n47. Na liczniku mam 187 tys nalotu, samochód sprowadziłem z niemiec od 1szego właściciela, serwis aso potwierdzony książką i wizytą w aso, oleje zmieniane co 20tys km i powiem szczerze dziwi mnie to, że przy tym przebiegu już go słychać.. dodam że zaraz po kupnie, czyli jakieś 2tyg temu nic kompletnie nie było słychać bo specjalnie słuchałem. Dzieje się tak od 3-4 dni, po rozgrzaniu grzechot ustaje, ale dalej słychać lekkie grzechotanie. Jako pierwszy podejrzany idzie termostat, odkąd kupiłem auto, silnik w ogóle się nie grzał do temp roboczej, tylko 50-60 stopni. Podejrzewam że poprzedni właściciel może nawet nie wiedział że termostaty są walniete i jezdził tak i może ten wiecznie niedogrzany olej przełozył się na szybkie zużycie łańcucha? Jest to w ogóle realne? Myślałem też o oleju, zmieniłem na valvoline 5w30 mst c3 full syntetyk, przed oczywiscie silnik był zalany płukanką liqui moly i może przez ,,inny" olej troche głośniej go słychać, ale jak to mówią wole zapobiegać (zmienić rozrząd) niż leczyć (remontować silnik). Co o tym myślicie, lepiej wymienić komplet rozrządu czy po prostu może jest to typowe w tych silnikach i się nie przejmować? Chyba ze te 187 tys nalotu ładnie było zmajstrowane i jest już koło 450 :D Dziwne trochę ze 16 letni diesel ma dopiero 187 tys przebiegu :D Sorry że taki długi post, ale zmartwił mnie troche ten rozrząd.. Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.