Skocz do zawartości

Wtryskiwacze do M57 D25


fast-bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Prędzej czy później i mnie będzie czekała wymiana/regeneracja wtryskiwaczy.

Przeglądałem ogłoszenia i taka dziwna sprawa.

Moja BMW E39 ma silnik M57 D25. Moc około 167KM.

Były też ogłoszenia Wtryskiwaczy do E61 z silnikiem z moimi odznaczeniami też M57D25 ale o mocy już 177KM no i wiadomo o 4lata młodsza.


Skoro silniki mają te same oznaczenia to skąd różnica w mocy? Czyżby inna elektronika? I czy wtryskiwacze z obydwu silników czymś się różnią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtryski różnią się wydajnością. Możesz założyć wtryski od E39 3.0D tylko trzeba to potem wystroić. Można też zregenerować wtryski które są jeśli ktoś potrafi to zrobić dobrze. A w ogóle to jakie masz korekty, że chcesz to ruszać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski różnią się wydajnością. Możesz założyć wtryski od E39 3.0D tylko trzeba to potem wystroić. Można też zregenerować wtryski które są jeśli ktoś potrafi to zrobić dobrze. A w ogóle to jakie masz korekty, że chcesz to ruszać ?

Nie mam pojęcia. (Komp musi iść do specjalisty bo ja za cholerę nie mogę INPY uruchomić) tylko jak jadę i fest depne to słychać takie grzechotanie. I tylko podczas przyspieszenia czyli pod obciążeniem. Na postoju tego nie ma. No i czarny dymek sobie puści. Znajomy powiedział że czas zajrzeć do Wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie korekt. Podane wartości powinny być zbliżone do 0. Te w plusie świadczą że sterownik podaje większą dawkę paliwa po wtrysk nie jest szczelny i część leci w przelew, a ten w minusie że mniejszą bo jest np przybrudzony? Czy jak to rozumieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dokłada paliwa to jest na plusie, jak ujmuje to jest minus, ale nie musi to oznaczać usterki danego wtrysku. Jeśli jeden niedomaga to pozostałe będą próbowały wyrównać pracę silnika. Można jeszcze porównać korekty na zimnym i rozgrzanym, żeby wytypować ten wadliwy, ale to trochę loteria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokłada paliwa to jest na plusie, jak ujmuje to jest minus, ale nie musi to oznaczać usterki danego wtrysku. Jeśli jeden niedomaga to pozostałe będą próbowały wyrównać pracę silnika. Można jeszcze porównać korekty na zimnym i rozgrzanym, żeby wytypować ten wadliwy, ale to trochę loteria.

No też tak słyszałem że reszta się będzie dostosowywać do nawet jednego uszkodzonego.

Czyli jak jeden Wtryskiwaczy będzie "lał" to pozostałe będą mieć korektę plus żeby mu dorównać? A ten co leje będzie miał na minus żeby zmniejszyć dawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie określisz stanu poszczególnych wtryskiwaczy tylko na podstawie korekcji. To jest narzędzie, które tylko sygnalizuje, że coś jest nie tak gdy wartości mocno odbiegają od zera.

No właśnie. Czyli demontaż i ocena na stole probierczym całego zestawu.

A test przelewowy? Co nam pomoże określić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najpierw sprawdź korekty. Jeśli na rozgrzanym nie przekraczają +/- 1,5 to nie ruszaj. Powyżej będą już mocno wyczuwalne wibracje. Regeneracja to loteria, nawet robiona przez serwisy typu Bosch. Na stole zawsze wyjdzie, że coś jest nie tak w 20-letnich wtryskach. Test przelewowy określa czy zawór trzyma i nie oddaje za dużo na przelew. Nie ma to nic wspólnego z korektami, pozwala określić, że któryś wtrysk jest problemem gdy nie można odpalić, bo ciśnienie na szynie spada poniżej krytycznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W skrajnym przypadku ciśnienie z pompy CR ucieka na przelew, wyrzuca błąd niskiego ciśnienia i nie odpala. Nierówna praca silnika jest widoczna w dużych korektach. Nie sądzę, żeby spalanie wzrosło zauważalnie z tego powodu. Duże spalanie to brak powietrza lub zatkane katy. Jedno i drugie wiąże się z utratą mocy i czarnym dymem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrajnym przypadku ciśnienie z pompy CR ucieka na przelew, wyrzuca błąd niskiego ciśnienia i nie odpala. Nierówna praca silnika jest widoczna w dużych korektach. Nie sądzę, żeby spalanie wzrosło zauważalnie z tego powodu. Duże spalanie to brak powietrza lub zatkane katy. Jedno i drugie wiąże się z utratą mocy i czarnym dymem.

Przykopci jak to diesel na pełnym bucie. A na brak mocy nie narzekam. Póki co odpala normalnie, pracuje równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie dawaj wtryskiwaczy do sprawdzenia/regeneracji, na 99% będzie gorzej niż przed. Ocena korekcji na zimnym, na rozgrzanym oraz podczas jazdy (wysoki bieg i niskie obroty, poniżej 1500 rpm) i tak trzeba wybrać najgorszy, wtedy do wymiany, kupisz 1, ewentualnie 2 nowe i będzie dobrze a wyjdzie taniej niż regeneracja, która w większości przypadków przynosi odwrotne skutki.

Przeglądałem ogłoszenia i taka dziwna sprawa.

Moja BMW E39 ma silnik M57 D25. Moc około 167KM.

Były też ogłoszenia Wtryskiwaczy do E61 z silnikiem z moimi odznaczeniami też M57D25 ale o mocy już 177KM no i wiadomo o 4lata młodsza.


Skoro silniki mają te same oznaczenia to skąd różnica w mocy? Czyżby inna elektronika? I czy wtryskiwacze z obydwu silników czymś się różnią??

M57 (e39) ma wtryskiwacze cr1 (bez kodów ima, po wymianie robi się tylko reset) a M57N (e60) to cr2 z kodami ima, całkiem inny wtryskiwacz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To numerów części tam nie ma? :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli problemem jest przelew to tak, tylko to jedna z usterek, nie jedyna.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problemem jest przelew to tak, tylko to jedna z usterek, nie jedyna.

A jak bez INPY to zweryfikować czy to przelew czy może wtrysk leje (?) Zgaduję że jak idzie w przelew to wtrysk brudny lub mało wydajny albo jak prędzej kolega pisał że zawór nie trzyma i ciśnienie paliwa ucieka w przelew. Z kolei jak auto ma zasłonę dymną to wtrysk leje ropę do cylindra (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki:

dlaczego wtryskiwacze pracujące w grupie, w jednym silniku ulegają zużyciu w różnych stopniach? Jeden bardziej inny mniej?

Przecież wykonują tę samą pracę pod tym samym obciążeniem, w jednakowym odcinku czasu, w tych samych warunkach na tym samym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak bez INPY to zweryfikować czy to przelew czy może wtrysk leje (?)

Demontaż i do sprawdzenia na maszynie tylko na 99% wszystkie będą poza tolerancją a z reguły problem jest z jednym, ewentualnie dwoma.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bez INPY to zweryfikować czy to przelew czy może wtrysk leje (?)

Demontaż i do sprawdzenia na maszynie tylko na 99% wszystkie będą poza tolerancją a z reguły problem jest z jednym, ewentualnie dwoma.

Czyli i tak trzeba wszystkie wyjąć? Nie ma opcji dojść do tego na silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.