Skocz do zawartości

Wycie jak z odkurzacza - wentylator, moduł wentylatora


Petrus F

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu zauważyłem że co jakiś czas, nieregularnie gdy temp. silnika jest już 98-102 to zaczyna się wycie jak z odkurzacza. Mechanik stwierdził, że to może być podczas wypalania się dpf. W ostatnim czasie nasiliło się to i jest regularność. Po uruchomieniu silnika i osiągnięciu temp. 99 od razu zaczyna się wycie i nie ustaje. inny mechanik powiedział, że to pewnie wiskoza, ale u mnie jest wentylator elektryczny, więc albo wentylator pada albo czujnik temperatury podaje fałszywe dane. Wentylator uruchamiać się powinien na kilku poziomach chłodzenia. U mnie po osiągnięciu ww temp. wentylator chodzi na wysokim poziomie cały czas. Nawet w czasie postoju i temp. na zewnątrz 17stopni. Elektryk powiedział, że niemal nieprawdopodobne żeby padł czujnik temperatury.

Pytanie, czy po prostu wymienić wentylator? Czy można wymienić sam moduł wentylatora i cena będzie inna niż nowy wentylator? Zamiennik włoskiej firmy ( https://allegro.pl/oferta/wentylator-bmw-x5-x6-e70-e71-3-0d-dx-35i-35ix-850w-12179205873?reco_id=d99c888c-3137-11ed-9de0-7ab8ab515aa4&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5) to 1400 zł.


Jeśli mieliście podobny problem to proszę o info jak załatwiliście problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.