Skocz do zawartości

X3 f25 20d 184KM szarpie silnik


Andy 1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Proszę o pomoc lub radę bo już mi się cierpliwość kończy.

Mam problem z moją x3. Kupiłem ją rok temu i było super.

Przebieg 245 tys. Automat 8 biegowy

W lutym tego roku wymieniłem rozrząd, olej w skrzyni i silniku u Braci Fąfara. Wszystko było pięknie. Jakieś 2 miesiące temu auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Tak jakby na delikatnym gazie chciało przyspieszać i odrazu odpuszczało. Najbardziej odvzuwalne to bylo przy zimnym silniku między 1000 a 2000 obrotów. Jak dam mocno gazu auto idzie jak burza i nic nie szarpie ale na delikatnym gazie jest masakra.

Podjaechalem do serwisu BM cars w Katowicach i stwierdzili ze żadnego szarpania nie czują. Wymienili parę innych rzeczy jak łożyska wachacze ale nie zdiagnozowali problemu. Wzięli 4700zl a problem został.

Zeszły tydzień auto spędziło u innego lokalnego mechanika. Wymienił przepływomierz, turbina poszła do regeneracji, wtryski też regenerowane i czysczenie dolotuz koszt 5400 a szarpanie nic nie minęło a mam wrażenie że jest jeszcze bardziej odczuwalne. Dodam jeszcze że jak bardzo delikatnie na zimnym dodaje gazu to między 1600 a 2000 silnik spada z obrotów i znowu wchodzi spowrotem- faluje

Proszę pomóżcie mi w tym temacie bo już niewiem co robić. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Problen narazie nie rozwiazany.

Narazie żona jeździ z tą awaria.

A pytanko do forumowiczów:

Czy wtryski w tym silniku się regeneruje?

mechanik u ktorego wymienialem wtryski,twierdzi że tak a ostatnio dzwoniłem do innego mechanika w Gliwicach i twierdzi że absolutnie nie- je się poprostu wymienia.

Narazie muszę zrobić aktualizacje oprogramowania i zobaczę czy coś się zmieni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.