-
X3 f25 20d 184KM szarpie silnik
Temat wyjaśniony. Wymieniona chodniczka spalin wraz z zaworem EGR. Autko śmiga bez szarpania.
-
X3 f25 20d 184KM szarpie silnik
To rodzi sie pytanie co pomoże?
-
X3 f25 20d 184KM szarpie silnik
Problen narazie nie rozwiazany. Narazie żona jeździ z tą awaria. A pytanko do forumowiczów: Czy wtryski w tym silniku się regeneruje? mechanik u ktorego wymienialem wtryski,twierdzi że tak a ostatnio dzwoniłem do innego mechanika w Gliwicach i twierdzi że absolutnie nie- je się poprostu wymienia. Narazie muszę zrobić aktualizacje oprogramowania i zobaczę czy coś się zmieni. Pozdrawiam
-
X3 f25 20d 184KM szarpie silnik
Przebieg tak jak pisałem 245tys. Od roku auto jeździ małe przebiegi,dziennie max 5km bo tyle żona ma do pracy i spowrotem. Teren ? Mieszkam w górach. Nie mamy tu jakichś wielkich podjazdów ale w zimę bez 4x4 jest ciężko
-
X3 f25 20d 184KM szarpie silnik
Czy jest jakaś zaufana firma która zajmuje się regeneracją VTG? Taka godna polecenia. A może da się to zregenerowac we własnym zakresie?
-
X3 f25 20d 184KM szarpie silnik
Dziękuję za odpowiedź. A nawet jak stoję na 'P' i wciskam delikatnie gaz a silnik faluje to też objaw VTG? Vtg lepiej regenerować czy kupic sprawne uzywane?
-
X3 f25 20d 184KM szarpie silnik
Czy ma ktoś jakieś pomysły?
-
X3 f25 20d 184KM szarpie silnik
Witam wszystkich Proszę o pomoc lub radę bo już mi się cierpliwość kończy. Mam problem z moją x3. Kupiłem ją rok temu i było super. Przebieg 245 tys. Automat 8 biegowy W lutym tego roku wymieniłem rozrząd, olej w skrzyni i silniku u Braci Fąfara. Wszystko było pięknie. Jakieś 2 miesiące temu auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Tak jakby na delikatnym gazie chciało przyspieszać i odrazu odpuszczało. Najbardziej odvzuwalne to bylo przy zimnym silniku między 1000 a 2000 obrotów. Jak dam mocno gazu auto idzie jak burza i nic nie szarpie ale na delikatnym gazie jest masakra. Podjaechalem do serwisu BM cars w Katowicach i stwierdzili ze żadnego szarpania nie czują. Wymienili parę innych rzeczy jak łożyska wachacze ale nie zdiagnozowali problemu. Wzięli 4700zl a problem został. Zeszły tydzień auto spędziło u innego lokalnego mechanika. Wymienił przepływomierz, turbina poszła do regeneracji, wtryski też regenerowane i czysczenie dolotuz koszt 5400 a szarpanie nic nie minęło a mam wrażenie że jest jeszcze bardziej odczuwalne. Dodam jeszcze że jak bardzo delikatnie na zimnym dodaje gazu to między 1600 a 2000 silnik spada z obrotów i znowu wchodzi spowrotem- faluje Proszę pomóżcie mi w tym temacie bo już niewiem co robić. Dzięki