Skocz do zawartości

Tylna klapa mikrostyk


Kindaszek1

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem nowe przewody. Działają przeciwmgielne i pompka spryskiwacza. Ale silniczek wycieraczek milczy. Teraz nie wiem jak sprawdzić czy to elektronika przełącznik przy kierownicy. Sprawdzał bym napięcie w małej kostce ale to takie szukanie w ciemno. Nawet nie mam pojęcia który do czego. A może wpiąć probówke jeden koniec w masę auta albo silniczka a drugim sprawdzać gdzie jest prąd w kostce na włączonej manetce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem nowe przewody. Działają przeciwmgielne i pompka spryskiwacza. Ale silniczek wycieraczek milczy. Teraz nie wiem jak sprawdzić czy to elektronika przełącznik przy kierownicy. Sprawdzał bym napięcie w małej kostce ale to takie szukanie w ciemno. Nawet nie mam pojęcia który do czego. A może wpiąć probówke jeden koniec w masę auta albo silniczka a drugim sprawdzać gdzie jest prąd w kostce na włączonej manetce ?

 


Dobry pomysl skontroluj napiecia ja jak znajde chwile to tez to zrobie...

Jeszcze moze byc plytka walnieta na silniczku od wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak nie będzie napięcia przy Riazaniu manetką no to manetka. Ale raczej działa bo uruchamia spryskiwacz. Więc zostaje płytka. Gdzieś widziałem filmik jak gość ją naprawiał ale nie mogę znaleźć.



Aha i taka uwaga. Nowe przewody staraj się dać również cienkie (te do sterowania) ja nie miałem owych więc wziąłem troszkę grubsze. W zawiasie wszystko ok ale wzdłuż ramki klapy ciężko je upchnąć pod plastik i uszczelke ale nie mówię że się nie da .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie napiecia sie pojawiaja na malej kostce?

Dzisiaj sprawdziłem prąd w kostkach od silniczka.

Wpiąłem się w czerwony przewód dużej kostki 3pin a potem mierzyłem przejście między tym kablem (czerwony gruby) a kablami od sterowania z kostki 6pin.


Manetka w pozycji 0

prąd jest tylko w kablu brązowo-żółtym (4)


Manetka w pozycji 1 czyli włączona wycieraczka tylna,

prąd jest w brązowo-żółtym(4). I biało-czarnym (1).


Manetka w pozycji 2 czyli tylny spryskiwacz:

prąd jest w brązowo-żółtym(4) oraz w czarnym(2).

Wszędzie 12v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.