Skocz do zawartości

Stereo na HIFI E91


Kierzo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Postanowiłem zmienić swoje audio w e91 i kupiłem oryginalne HIFI z wiązką. Ułożyłem wiązkę, podłączyłem radio i nie działa. Być może chodzi to o czarny kabelek remote, który nie jest podłączony. Ale pytanie brzmi jeszcze jak wygląda sprawa z aux i ewentualnie z usb. Bo w starej wiązce jest to trochę inaczej podłączone. Dodatkowo, zasilanie wzmacniacza, czy jest na tym samym bezpieczniku co radio? Czy trzeba coś dokładać. Mogę liczyć na czyjąś pomoc?


PS. Jakby ktoś się zastanawiał nad takim zakupem, to po samej zamianie głośników, jest lepiej ale według mnie szału nie ma. Na maks głośności głośniki lekko harczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy po przekładce przekodowales że stereo na hi?

 

Jeszcze nic nie kodowałem.

Miałem radio business, kupiłem professional z wbudowanym bt i zestaw głośników HIFI z wiązką i wzmacniaczem.

Położyłem wiązkę, z bagażnika lewą stroną do przodu samochodu aż do samego radia. Starej wiązki nie wyciągałem.

Chodzi mi o dalsze podłączenie, został mi czarny cienki kabelek idący od wzmaka, pociągnąłem go do radia bo uznałem,że to jest remote jednak wolałbym upewnić się tutaj.

No i właśnie pytam, czy to będzie kabelek remote?

Zostały 2 czarne grubsze kabelki, uważam że antenowe, przy jednym z nich jest jeszcze cienki czarny.

Nie jestem pewien czy nie został mi tam jeszcze jakiś luźny kabelek, musiałbym sprawdzić ponownie...

Do kostki po stronie kierowcy z tego co pamiętam dochodzi więcej przewodów niż w mojej oryginalnej wiązce, bodajże w oryginalnej 5 a w tej od HIFI 7.

Jak wygląda sprawa podłączenia Aux i USB, w oryginale mam tylko AUX, próbować wyciągać te kabelki i wkładać do kostki iso od aux?

Kable w kostce od radia w nowej wiązce, te od głośników były zaślepione niebieska zaślepką. Nie wiem czy to ma tak zostać.


Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jak chcesz aby dzialalo jak zasilania wzmacniacz nie ma? W ori instalacji hi-fi masz mala kostke, pod otwieraniem maski, pod dywanem, tam musiales sie wpinac i tam brakuje zasilania ze skrzynki bezpiecznikow poniewaz nie hi-fi instalka auta tego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz aby dzialalo jak zasilania wzmacniacz nie ma? W ori instalacji hi-fi masz mala kostke, pod otwieraniem maski, pod dywanem, tam musiales sie wpinac i tam brakuje zasilania ze skrzynki bezpiecznikow poniewaz nie hi-fi instalka auta tego nie ma.

 

No to właśnie dlatego tutaj pytam ;)

Masz jakiś sposób na pociągnięcie i podłączenie tego zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5mm2 przewód tam był fabrycznie?

Ta skrzynkę od bezpiecznikow się jakoś wyciąga, żeby wpiać się z kablem? Czy lepiej dać od przodu tą przejściówkę i przez to się wpinać?

No i poprowadzenie kabla czy tyłem deski da się jakoś przebić czy raczej ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przewod 2.5, skrzynke sie odkreca od mocowania ale jest to strasznie upierdliwe aby sie od tylu podlaczyc, zrob z przejsciem, zdemontuj schowek, jest "duzo" miejsca pod nagrzewnica, wyjdziesz obok pedalu gazu i juz jestes w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, po roku czasu odświeżam temat... przewód pociągnięty. Od skrzynki bezpieczników pociągnięty pod pedały. Rozumiem, że teraz wystarczy wpiąć się równolegle w skrzynkę bezpieczników, wpiąć się w kostke z lewej strony pedałów? (Tylko jaka wsuwka jest tam potrzebna? I jak to zrobić?) Jeżeli to będzie zrobione to zasilanie jest okey? 

Dalej wypinam przewody od auxa i wpinam w nową wiązkę z kostką ISO, wraz z czarnym przewodem sterującym uruchomienie wzmacniacza?

Może ktoś wytłumaczyć jak wyciągnąć przewody z kostki ISO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.