Skocz do zawartości

Android Auto w g20 z 2020


andrewp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wyjaśnijcie mi temat Android Auto w g20.

Kupiłem g20 z 2020 roku. Rejestracja lipiec. Więc produkcja nieco wcześniej. Soft wgrany jest 03/2020.40.

Jest tylko Apple car, nie ma android auto.

Doczytałem się że android auto wszedł w g20 od lipca 2020.

Również znalazłem info że po aktualizacji softu powinien się pojawić android auto. Próbowałem zainicjować wyszukiwanie nowszego softu z poziomu idrive ale pojawia się komunikat że nie ma nowszego softu.

Co z tym zrobić aby mieć android auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wyjaśnijcie mi temat Android Auto w g20.

Kupiłem g20 z 2020 roku. Rejestracja lipiec. Więc produkcja nieco wcześniej. Soft wgrany jest 03/2020.40.

Jest tylko Apple car, nie ma android auto.

Doczytałem się że android auto wszedł w g20 od lipca 2020.

Również znalazłem info że po aktualizacji softu powinien się pojawić android auto. Próbowałem zainicjować wyszukiwanie nowszego softu z poziomu idrive ale pojawia się komunikat że nie ma nowszego softu.

Co z tym zrobić aby mieć android auto?

 

Android Auto pojawił się po aktualizacji do 07/2020.48


Co zrobić? Ja bym podjechał do serwisu i zapytał dlaczego jesteś kilka lat do tyłu z aktualizacjami. Czytałem, że serwisy niechętnie robią te update'y i każą sobie za to płacić. Pamiętam, że pojechałem do serwisu jak pojawiła się ta wersja i zgłosiłem, że mi się iDrive zawiesza czasami i czy mogą coś z tym zrobić. Wiadomo było, że rozwiązaniem będzie po prostu update.

Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Wyjaśnijcie mi temat Android Auto w g20.

Kupiłem g20 z 2020 roku. Rejestracja lipiec. Więc produkcja nieco wcześniej. Soft wgrany jest 03/2020.40.

Jest tylko Apple car, nie ma android auto.

Doczytałem się że android auto wszedł w g20 od lipca 2020.

Również znalazłem info że po aktualizacji softu powinien się pojawić android auto. Próbowałem zainicjować wyszukiwanie nowszego softu z poziomu idrive ale pojawia się komunikat że nie ma nowszego softu.

Co z tym zrobić aby mieć android auto?

 

Android Auto pojawił się po aktualizacji do 07/2020.48


Co zrobić? Ja bym podjechał do serwisu i zapytał dlaczego jesteś kilka lat do tyłu z aktualizacjami. Czytałem, że serwisy niechętnie robią te update'y i każą sobie za to płacić. Pamiętam, że pojechałem do serwisu jak pojawiła się ta wersja i zgłosiłem, że mi się iDrive zawiesza czasami i czy mogą coś z tym zrobić. Wiadomo było, że rozwiązaniem będzie po prostu update.

To zależy od serwisu ale da się ich przekonać by zrobili tą aktualizację tak jak mówisz. Jest zbyt dużo zależnych czemu auto niby samo nie chce wykonać aktualizacji (nienaładowany akumulator itp).

Tak jak Hamera zaproponował, jeśli masz auto na gwarancji to zgłoś to, powinni wykonać Ci aktualizację oprogramownaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sprawdź, czy się łapiesz i umawiaj się do serwisu:

https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html


Kod akcji technicznej: 0065740300

Aktualnie mam: 03/2022.52

Przeczytałeś pierwszy post? autor wątku ma problem tylko z android auto, apple car mu działa, Twoja akcja serwisowa na która się powołujesz dotyczy obu (problem z półprzewodnikami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź, czy się łapiesz i umawiaj się do serwisu:

https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html


Kod akcji technicznej: 0065740300

Aktualnie mam: 03/2022.52

Przeczytałeś pierwszy post? autor wątku ma problem tylko z android auto, apple car mu działa, Twoja akcja serwisowa na która się powołujesz dotyczy obu (problem z półprzewodnikami).

 

@M4R10 masz rację. U mnie apple działa. Z ciekawości wszedłem sobie na ten link do aukcji serwisowej aby sprawdzić czy po cos mnie nie wołają, ale niestety nic nie ma dla mojego samochodu :(


Wracając do wątku.

Jestem umówiony do serwisu na poniedziałek na podmianę softu. Dam znać jak poszło i czy przyniosło oczekiwany skutek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie wiem czy to ci pomoże ale w przypadku android auto musisz się upewnić w telefonie że masz zaznaczoną opcje na bezprzewodowego androida auta, bez tego nie zadziała.

Czy u Ciebie w idrive jest w ogóle opcja android auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy ktoś miał taką sytuację że podczas wyszukiwania nowego softu cały czas szuka i bez efektów?

Czym to może być spowodowane? Słaby zasięg? Brak jakiegoś serwisu?

Kiedyś od bmw dostałem poniższą informacje, nie mam jak doładować akumulatora sam więc zdałem się na serwis by zrobili aktualizacje.

 

Następnie prosimy o wykonanie ręcznej aktualizacji usług BMW w pojeździe:

1. Proszę przejść do menu ConnectedDrive w pojeździe (ikonka z globusem).
2. Proszę przechylić kontroler iDrive w podłokietniku tak, aby zakładka "Zainstalowane aplikacje" się podświetliła.
3. Proszę nacisnąć przycisk "Opcje" na kontrolerze iDrive.
4. Proszę wybrać punkt "Aktualizacja aplikacji i usług" i poczekać, aż pojawi się komunikat, że dane zostały przesłane.
5. Proszę wyłączyć pojazd i zostawić go na godzinę w obszarze z dobrym zasięgiem sieci (silnik ani zapłon nie musi być włączony).

Remote Software Upgrade:

W celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowanie poprzez moduł Remote Software Upgrade, wymagany jest pewny poziom naładowania wewnętrznej baterii komputera pokładowego oraz akumulatora samochodowego. Jest to pewna forma zabezpieczenia, która zapewnia, że źródło zasilania nie wyczerpie się podczas przeprowadzania instalacji.

Aby upewnić się, że bateria jest w pełni naładowana, prosimy o przejechanie dłuższej trasy samochodem (około 100 km). Potem prosimy BEZ WYŁĄCZANIA SILNIKA ustawić pojazd w trybie parkowania i przejść do zakładki:

Car > Ustawienia > Ustawienia ogólne > Remote Software Update

i ręcznie wyszukać aktualizację.

Dodatkowo, by poprawnie uruchomić aktualizację, niniejsze warunki muszą być spełnione:

-Pojazd musi stać na równym terenie (poza drogami publicznymi).
-Samochód ma wystarczająco naładowaną baterię komputera pokładowego oraz akumulator.
-Karta SIM pojazdu musi mieć wystarczające połączenie z siecią mobilną (4G/LTE) .
-Wszystkie okna, drzwi, szyber dach oraz pokrywa bagażnika muszą być zamknięta.
-Światła zewnętrzne i światła awaryjne muszą być wyłączone.
-Temperatura zewnętrzna wynosi > -10 °C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał taką sytuację że podczas wyszukiwania nowego softu cały czas szuka i bez efektów?

Czym to może być spowodowane? Słaby zasięg? Brak jakiegoś serwisu?

Co to znaczy cały czas szuka i bez efektu? U mnie jak zapisałem.mu szukanie to nie było to za 2-10min. To trochę trwało. Miałem cały czas info że szuka ale po jakimś czasie pojawił się komunikat że nie ma dostępnych softów do pobrania dla tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał taką sytuację że podczas wyszukiwania nowego softu cały czas szuka i bez efektów?

Czym to może być spowodowane? Słaby zasięg? Brak jakiegoś serwisu?

Kiedyś od bmw dostałem poniższą informacje, nie mam jak doładować akumulatora sam więc zdałem się na serwis by zrobili aktualizacje.

 

Następnie prosimy o wykonanie ręcznej aktualizacji usług BMW w pojeździe:

1. Proszę przejść do menu ConnectedDrive w pojeździe (ikonka z globusem).
2. Proszę przechylić kontroler iDrive w podłokietniku tak, aby zakładka "Zainstalowane aplikacje" się podświetliła.
3. Proszę nacisnąć przycisk "Opcje" na kontrolerze iDrive.
4. Proszę wybrać punkt "Aktualizacja aplikacji i usług" i poczekać, aż pojawi się komunikat, że dane zostały przesłane.
5. Proszę wyłączyć pojazd i zostawić go na godzinę w obszarze z dobrym zasięgiem sieci (silnik ani zapłon nie musi być włączony).

Remote Software Upgrade:

W celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowanie poprzez moduł Remote Software Upgrade, wymagany jest pewny poziom naładowania wewnętrznej baterii komputera pokładowego oraz akumulatora samochodowego. Jest to pewna forma zabezpieczenia, która zapewnia, że źródło zasilania nie wyczerpie się podczas przeprowadzania instalacji.

Aby upewnić się, że bateria jest w pełni naładowana, prosimy o przejechanie dłuższej trasy samochodem (około 100 km). Potem prosimy BEZ WYŁĄCZANIA SILNIKA ustawić pojazd w trybie parkowania i przejść do zakładki:

Car > Ustawienia > Ustawienia ogólne > Remote Software Update

i ręcznie wyszukać aktualizację.

Dodatkowo, by poprawnie uruchomić aktualizację, niniejsze warunki muszą być spełnione:

-Pojazd musi stać na równym terenie (poza drogami publicznymi).
-Samochód ma wystarczająco naładowaną baterię komputera pokładowego oraz akumulator.
-Karta SIM pojazdu musi mieć wystarczające połączenie z siecią mobilną (4G/LTE) .
-Wszystkie okna, drzwi, szyber dach oraz pokrywa bagażnika muszą być zamknięta.
-Światła zewnętrzne i światła awaryjne muszą być wyłączone.
-Temperatura zewnętrzna wynosi > -10 °C

 


Dzięki, pierwszy etap poszedł, drugi już nie bo pokazuje że nie ma aktualizacji dla mojego samochodu mimo że jest wgrana wersja 2019. W poniedziałek będę w ASO więc dopytać.

Dzięki !

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał taką sytuację że podczas wyszukiwania nowego softu cały czas szuka i bez efektów?

Czym to może być spowodowane? Słaby zasięg? Brak jakiegoś serwisu?

Co to znaczy cały czas szuka i bez efektu? U mnie jak zapisałem.mu szukanie to nie było to za 2-10min. To trochę trwało. Miałem cały czas info że szuka ale po jakimś czasie pojawił się komunikat że nie ma dostępnych softów do pobrania dla tego modelu

 

U mnie dokładnie to samo, spytam ASO

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w ASO zrobili mi aktualizacje soft, niestety Android Auto nie ma nadal.


Ponoc bylo dopiero jakos od produkcji 2020/07 a wczesniej zdarzalo sie ze dzialalo ale nie we wszystkich - jako ze moj z 2019 to niestety tego nie ma mimo najnowszego softu.

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzis w ASO zrobili mi aktualizacje soft, niestety Android Auto nie ma nadal.


Ponoc bylo dopiero jakos od produkcji 2020/07 a wczesniej zdarzalo sie ze dzialalo ale nie we wszystkich - jako ze moj z 2019 to niestety tego nie ma mimo najnowszego softu.

spróbuj poszukać podobnego przypadku na https://g20.bimmerpost.com, w ostateczności obdzwoń jeszcze firmy takie jak mobile coders, może coś doradzą.

Zobacz ten post poniżej, wątpię ze pomoże ale nic nie tracisz.

https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1762938&page=2

Zrzut-ekranu-2022-08-8-o-15-40-37.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w ASO zrobili mi aktualizacje soft, niestety Android Auto nie ma nadal.


Ponoc bylo dopiero jakos od produkcji 2020/07 a wczesniej zdarzalo sie ze dzialalo ale nie we wszystkich - jako ze moj z 2019 to niestety tego nie ma mimo najnowszego softu.

 

Moje auto produkcja 2019/08, Android Auto pojawił się po aktualizacji do 07/2020.48 jak wspomniałem wcześniej. Pamiętam, że po pierwszym odpaleniu zaraz w serwisie też nie miałem AA. Zajęło to może z pół godziny zanim się pojawił AA w apkach. Pewnie musi się apka ściągnąć OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w ASO zrobili mi aktualizacje soft, niestety Android Auto nie ma nadal.


Ponoc bylo dopiero jakos od produkcji 2020/07 a wczesniej zdarzalo sie ze dzialalo ale nie we wszystkich - jako ze moj z 2019 to niestety tego nie ma mimo najnowszego softu.

spróbuj poszukać podobnego przypadku na https://g20.bimmerpost.com, w ostateczności obdzwoń jeszcze firmy takie jak mobile coders, może coś doradzą.

Zobacz ten post poniżej, wątpię ze pomoże ale nic nie tracisz.

https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1762938&page=2

Zrzut-ekranu-2022-08-8-o-15-40-37.png

 


No i bardzo Ci dziękuję!

Okazało się że wszystko ok, tylko trzeba było zrobić aktualizacje aplikacji.

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w ASO zrobili mi aktualizacje soft, niestety Android Auto nie ma nadal.


Ponoc bylo dopiero jakos od produkcji 2020/07 a wczesniej zdarzalo sie ze dzialalo ale nie we wszystkich - jako ze moj z 2019 to niestety tego nie ma mimo najnowszego softu.

 

Moje auto produkcja 2019/08, Android Auto pojawił się po aktualizacji do 07/2020.48 jak wspomniałem wcześniej. Pamiętam, że po pierwszym odpaleniu zaraz w serwisie też nie miałem AA. Zajęło to może z pół godziny zanim się pojawił AA w apkach. Pewnie musi się apka ściągnąć OTA.

 

Również dziękuję , bo co prawda nie widziałem tego posta zanim udało się to zrobić u mnie ale o to dokładnie opisywana sytuacja.


Dzięki !

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na zmianie softu w serwisie.

Nie wiem o co chodzi ale dalej nie mam android auto.

Zrobili mi aktualizację do najnowszego softu 07/2022.33.

Siedziałem na serwisie 3h, dobrze że miałem laptopa i robote do zrobienia:)

Serwisant w końcu się pojawił, poinformował że soft jest zmieniony, ale że będę musiał ponownie sparować telefon. Po sparowaniu powinno być wszystko OK.

Więc będąc już zmęczony siedzeniem w serwisie, wsiadłem do samochodu i ruszyłem w stronę domu. W między czasie, podczas drogi sparowałem telefon i co. Androida nie ma. Jest nadal tylko Apple carpley. Dzwoniłem na serwisu aby pogadać z tym serwisantem, ale już go nie było w pracy. Jutro zadzwonię.

Gdy pojawiłem się w domu to próbowałem zresetować konsolę, trzymając 30sek przycisk on/off, gdzieś o tym przeczytałem, że po restarcie pojawiły się jakieś aplikacje, ale u mnie nic.

Macie jakiś pomysł o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleluja. Wszystko zadziałało!

Z serwisu do domu mam około godziny drogi. Dojechałem do domu, jak Wam pisałem jeszcze próbowałem zrobić reset konsoli i nic. Wyłaczyłem auto i zostawiłem w garażu.

Po jakimś czasie napisałem do Was posta że nic nie działa.

Zaraz po napisaniu posta coś mnie podkusiło, żeby iść do samochodu. Poszedłem, włączyłem konsolę i dalej nie było android auto tylko apple carpaly. I nagle cyk i się pojawił - czary :)

Wszystko śmiga.

Więc wygląda na to że zmiana softu działa i android auto sie pojawia mimo że produkcja mojego samochodu to czerwiec 2020, czyli miesiąc przed tym jak oficjalnie BMW wprowadziło AA do użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz warto jeszcze rozgryźć jak z tego efektywnie korzystać.

U mnie włącza się od razu po wejściu do samochodu - to ustawienie widzę że można zmienić w telefonie.

Co dziwne po otwarciu drzwi system się nie wyłącza nie wiem czy to kwestia AA czy może coś namieszałem Bimmercode jak robiłem kodowanie.


Czytałem też że nie bardzo się da Yanosik i Google maps jednocześnie włączyć na AA więc chyba pozostaje przyzwyczaić się do nawigacji z yanosika


Macie jakieś wskazówki jak używacie AA?

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.