Skocz do zawartości

zawieszenie przód???


faster1970

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Hej

 

 

Jeśli tylko podczas hamowania - to na 90 % odpowiedzialne są pofalowane tarcze hamulcowe

 

Nie wiem jak mocne jest to bicie - jeśli jest lekkie i od 160 km/h w wzwyż to pofalowane są lekko ale usterka z czasem się będzie pogłębiała .

 

Jeśli telepią już przy 90 km/h zrób to szybko - bo to mocno wkurza .

 

Jesli grubość tarczy jest odpowiednia - daj je do przetoczenia - jesli masz końcówkę klocków od razu po przetoczeniu załóż nowe .

 

Te 10 % pozostawiam na błędy w zawieszeniu - np pocżątki luzu na dążku srodkowym czasami dają takie objawy .

 

Pozdro :D

MarioBigRed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeśli tylko przy 100 - ówce a przy 140 nie ..... to zaczynają się schodki :mad2: .

 

Czy podczas jazdy na wprost - bez hamowania czujesz lekuchne wibrato na kierownicy w okolicach 100 ówki ?

 

Na moje oko będzie odpowiadać jakiś element zawieszenia ( wahacze - - przy czym jeśli mechanicy wyeliminują - - to ja stawiam na drążek środkowy - choć każdy mechanik powie CI że na oko dobrze wygląda )

 

Usterka lekko skrzywionych tarcz może się nakładać na problemy luzowe w zawieszeniu .

 

Jeśli masz oryginalne Bawarskie felgi to zignoruj ten wątek jeśli nie - sprawdź u oponiarza czy felga jest dobrze osadzona - być może jest pewien luz i potrzeba Ci pieścieni centrujących (koszt kilka złotych )

 

Jak już będziesz u oponiarza - daj koła przynajmniej przednie do wyważenia - bo drgania pośrednio mogą pochodzić od opon

 

MarioBigRed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że kolega dobrz Ci radzi aby njpierw sprawdzić dokładnie tarcze cahmulcowe i koła bo one najprawdopodobniej są winne a potem szukać przyczyny w zawieszeniu. Zawieszenie jest kłopotliwe bo czasami tudno je sprawdzić w domowych warinkach gdy jeszcze nie jest totalnie zużyte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem w poprzednim aucie przy predkosci okolo 110 km/h przy chamowaniu chcialo mi wyrwac kierownice z rak wymienilem tarcze i pomoglo :lol: mozesz tez podiechac na stacje kontroli poj. tam ci sprawdza czy bija tarcze czy cos z zawieszeniem koszt za sprawdzenie to okolo 20-30 zl :)

 

(bynajmniej u mnie tyle kosztuje) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem identyko! Tarcze(jeśli są dobrej firmy) nie powinny się pokrzywić. U mnie wystarczyło wyminic tuleje górnych wachaczy, jak dla mnie to u ciebie jest podobnie. Kolega miał podobną przypadłość i wyminił właśnie te tuleje, stąd i ja wiedziałem co robić. Za dwie tuleje dałem coś 80 zł Lemfordera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.