Skocz do zawartości

F25 28i N20 samodzielna wymiana oleju silnikowego


kriu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał samodzielnie olej silnikowy? Do tej pory jeździłem do warsztatu (nie do ASO). No ale trzeba jechać, znaleźć termin, na konkretną godzinę, no i to kosztuje teraz 8 dych lub więcej. Mam w planie sam to wykonać. Proszę o wskazówki czy na coś trzeba zwrócić uwagę.

Niestety, ale potrzebna (wskazana) jest nasadka do odkręcenia obudowy filtra oleju - to najlepsza opcja. Na Alleeggrroo można kupić takie za nawet 30-40 zł - np:

https://allegro.pl/oferta/klucz-filtra-oleju-86mm-16kt-bmw-volvo-king-tony-10672413025

lub taką (piszą, że do Volvo ale to chyba to samo? - czy tak?):

https://allegro.pl/oferta/klucz-do-filtra-oleju-volvo-s60-v70-s80-xc70-xc90-12142856466

lub jakąś inną - jest tego dość dużo. W moim BMW X3 F25 N20 z tego co policzyłem potrzebna jest 16 kątowa.

Korek spustowy z tego co mi się wydaje to śruba z łebkiem 17 - czy tak? Dojście dość łatwe - potrafię się "wczołgać" pod auto do niego :)

No i jakaś kuweta lub pojemnik na stary olej. Niestety pozostaje kwestia pozbycie się starego oleju - gdzie można taki olej oddać?


Bardzo proszę o informacje na ten temat - odpowiedzi na moje powyższe pytania.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nasadka 86/16 będzie dobra do silnika N20 (2.0 benzyna). Korek spustowy jest łatwo dostępny i jakiś standardowy klucz (rozmiaru nie pamiętam. Wkład filtra oleju np.: MANN HU816x, olej np.: PMO Professional-Series OW40 - 5 litrów. Będzie potrzebna miska do starego oleju - można go oddać do PSZOK - chociaż nie wszystkie przyjmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.